Snižování energetické náročnosti v Nemocnici Jihlava

| autor: Kraj Vysočina0

Snižování energetické náročnosti v Nemocnici Jihlava

„Kraj Vysočina aktivně vyhledává možnosti realizace projektů na snižování energetické náročnosti budov ve vlastnictví kraje. Jedním z takových projektů je právě zateplení objektu Nemocnice Jihlava, díky kterému došlo k snížení spotřeby energie a snížení emisí skleníkových plynů, a tím i k snížení provozních nákladů, “ uvedl náměstek hejtmana pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla.

Kraj Vysočina získal na projekt s názvem „Úspory energií – Nemocnice Jihlava“ dotaci více jak sedmi milionů korun a byl spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Úspěšně tak navázal na projekty zaměřené na energetické úspory, které byly realizovány v Nemocnici Jihlava v programovém období 2007-2013, v rámci nichž byl zateplen gynekologicko-porodnický pavilon, diagnostický pavilon a oddělení dlouhodobě nemocných.

Fond soudržnosti

Úvodní foto: ilustrační/ Pixaby