Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SATTURN HOLEŠOV získal cenu udělovanou inovátorům z celého světa

| autor: Hana Tomášková0

Satturn_ocenění (3).png
zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. získal ocenění Nadace Fundación Imagen Chile za inovační projekt ENCELADUS. Jedná se o prestižní mezinárodní soutěž, které se účastní současní inovátoři z celého světa.

„Je to pro nás obrovská pocta a uznání našeho dlouholetého snažení a boje s větrnými mlýny,“ říká o vítězství v soutěži Ing. Jaromír TOMŠŮ, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. a dodává: „Pro mě osobně je to dosažení vrcholu, o kterém jsem nikdy ani nesnil. Toto jsou události, které nás pohánějí vpřed a dávají nám energii pro další boj s byrokracií.“

Cena Magalhãesova průlivu

Nadace Fundación Imagen Chile je nezisková organizace, řízená správní radou v čele s ministrem zahraničních věcí a ministrem hospodářství Chile. Jejím posláním je koordinovat propagaci státu Chile v zahraničí. V letošním roce udělila tato Nadace ocenění Strait of Magellan Award za inovace a průzkum s globálním dopadem.

Soutěž je určena současným inovátorům z celého světa. Byla uspořádána u příležitosti 500-tého výročí objevení Magalhãesova průlivu slavným portugalským mořeplavcem Fernão de Magalhãesem, který jako první obeplul celou zeměkouli a přinesl tak důkaz o kulatém tvaru planety Země.

Vítězem tohoto jedinečného klání se za Českou republiku stal Ing. Jaromír Tomšů, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., který získal ocenění za inovační projekt ENCELADUS. Potenciál technologického projektu s pozitivním globálním dopadem rezonuje s objevem podobné průzkumné a inovační síly, která inspirovala Magalhãesovu výpravu před 500 lety.

Slavnostní ceremoniál

V Holešově proběhne slavnostní veřejný ceremoniál, během kterého Jaromír Tomšů obdrží prestižní ocenění přímo z rukou velvyslance Chilské republiky pana Patricia Utreras.

„Na organizaci akce se spolupodílejí vedení Zlínského kraje, starosta města Holešova i Krajská hospodářská komora,“ upřesňuje detaily předávání ceny Jaromír Tomšů, „Jediné, co je dnes pro nás tou největší překážkou v uspořádání slavnostního ceremoniálu, je COVID-19 a s tím spojená nepředvídatelná restriktivní hygienická opatření.“

Ceremoniál je naplánovaný zatím na konec ledna 2021.

Strom v regionu Magallanes součástí zalesňovacího projektu

„Součástí našeho ocenění je také vysazení stromu s mým jménem v chilské Patagonii, kde bude vyrůstat ve společnosti ostatních inovátorů z celého světa. Jsem zřejmě jediný Čech, který tam má vysazený vlastní strom, navíc darovaný chilskou nadací,“ říká k projektu Jaromír Tomšů.

Nadace tak chce podpořit zalesňování v chilské Patagonii. Tento strom je součástí inovace ENCELADUS a jeho prostřednictvím bude inovační projekt na území Chilské republiky stále naživu a nadále bude přispívat k vytvoření lepšího prostředí pro budoucí generace. Udělený certifikát umožňuje najít vysazený strom a sledovat jeho růst.

Satturn_Certifikat-1.png

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM