SATTURN HOLEŠOV získal cenu udělovanou inovátorům z celého světa

| autor: Hana Tomášková0

Satturn_ocenění (3).png
zdroj: SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o.

SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. získal ocenění Nadace Fundación Imagen Chile za inovační projekt ENCELADUS. Jedná se o prestižní mezinárodní soutěž, které se účastní současní inovátoři z celého světa.

„Je to pro nás obrovská pocta a uznání našeho dlouholetého snažení a boje s větrnými mlýny,“ říká o vítězství v soutěži Ing. Jaromír TOMŠŮ, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o. a dodává: „Pro mě osobně je to dosažení vrcholu, o kterém jsem nikdy ani nesnil. Toto jsou události, které nás pohánějí vpřed a dávají nám energii pro další boj s byrokracií.“

Cena Magalhãesova průlivu

Nadace Fundación Imagen Chile je nezisková organizace, řízená správní radou v čele s ministrem zahraničních věcí a ministrem hospodářství Chile. Jejím posláním je koordinovat propagaci státu Chile v zahraničí. V letošním roce udělila tato Nadace ocenění Strait of Magellan Award za inovace a průzkum s globálním dopadem.

Soutěž je určena současným inovátorům z celého světa. Byla uspořádána u příležitosti 500-tého výročí objevení Magalhãesova průlivu slavným portugalským mořeplavcem Fernão de Magalhãesem, který jako první obeplul celou zeměkouli a přinesl tak důkaz o kulatém tvaru planety Země.

Vítězem tohoto jedinečného klání se za Českou republiku stal Ing. Jaromír Tomšů, jednatel společnosti SATTURN HOLEŠOV spol. s r.o., který získal ocenění za inovační projekt ENCELADUS. Potenciál technologického projektu s pozitivním globálním dopadem rezonuje s objevem podobné průzkumné a inovační síly, která inspirovala Magalhãesovu výpravu před 500 lety.

Slavnostní ceremoniál

V Holešově proběhne slavnostní veřejný ceremoniál, během kterého Jaromír Tomšů obdrží prestižní ocenění přímo z rukou velvyslance Chilské republiky pana Patricia Utreras.

„Na organizaci akce se spolupodílejí vedení Zlínského kraje, starosta města Holešova i Krajská hospodářská komora,“ upřesňuje detaily předávání ceny Jaromír Tomšů, „Jediné, co je dnes pro nás tou největší překážkou v uspořádání slavnostního ceremoniálu, je COVID-19 a s tím spojená nepředvídatelná restriktivní hygienická opatření.“

Ceremoniál je naplánovaný zatím na konec ledna 2021.

Strom v regionu Magallanes součástí zalesňovacího projektu

„Součástí našeho ocenění je také vysazení stromu s mým jménem v chilské Patagonii, kde bude vyrůstat ve společnosti ostatních inovátorů z celého světa. Jsem zřejmě jediný Čech, který tam má vysazený vlastní strom, navíc darovaný chilskou nadací,“ říká k projektu Jaromír Tomšů.

Nadace tak chce podpořit zalesňování v chilské Patagonii. Tento strom je součástí inovace ENCELADUS a jeho prostřednictvím bude inovační projekt na území Chilské republiky stále naživu a nadále bude přispívat k vytvoření lepšího prostředí pro budoucí generace. Udělený certifikát umožňuje najít vysazený strom a sledovat jeho růst.

Satturn_Certifikat-1.png