Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

SAKO přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v Brně

| zdroj: SAKO Brno0

SAKO přispívá ke zlepšení kvality ovzduší v Brně

Vzduchový kondenzátor v provozu zařízení na energetické využívání odpadu (ZEVO) zajišťuje přizpůsobování provozních podmínek při proměnných dodávkách tepla. Je však také náchylný na teploty pod bodem mrazu. „Našim cílem je provést technologické úpravy umožňující zvýšené dodávky tepla v topném období, kdy je poptávka nejvyšší, a to při minimalizaci rizika zamrznutí koncové části kondenzátoru,“ říká předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder. Provedená opatření navýší výrobu tepla v zimním období až o 20 GJ za hodinu a ročně se tak uspoří emise CO2 ve výši přibližně 2.100 tun.

Tímto opatřením společnost SAKO pozitivně přispěje ke kvalitě ovzduší v Brně. Potřebnou energii, která by jinde musela být vyrobena prostřednictvím zemního plynu, totiž získá zvýšením účinnosti zařízení bez produkce emisí.

Při energetickém využívání směsných komunálních odpadů dochází k šetření primárních zdrojů, což je jeden ze základních principů, které při výrobě tepla využívá zařízení na energetické využívání odpadu SAKO Brno. „V zimním období je největší spotřeba tepla, které se v Brně vyrábí převážně ze zemního plynu. Jestliže je našim cílem omezování negativních vlivů na životní prostředí, pak se na odpad musíme dívat nejen jako na zdroj materiálových hodnot, ale i jako na nezanedbatelný zdroj energie ze směsného komunálního odpadu, který materiálově využitelný není,“ uzavřel Filip Leder.

Foto: zdroj SAKO Brno

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert