Rekonstrukce vodojemu Hůrka je už v druhém poločase

| zdroj: ČEVAK a.s.0

pitna voda2
zdroj: Ilustrační foto/ Pexels

Nových vnitřních i venkovních omítek, nátěrů, systému odvodnění a dalších úprav se již brzy dočká vodojem Hůrka na Českobudějovicku. Rekonstrukce budovy, jenž pochází z 80. let minulého století bude dokončena  ještě tento měsíc.

Vodojem zásobuje pitnou vodou obyvatele obcí Nová Ves, Nedabyle, Doubravice, Heřmaň a Borovnice. Tyto obce, také jako vlastníci, práce za bezmála dva miliony korun financují.

„V současné době je už kompletně hotova první komora vodojemu. Časově i technologicky nejnáročnější bylo zbroušení laminátové vrstvy nádrže, následné očištění a nanesení nové ochranné vrstvy,“ vysvětluje Miroslav Ježík, vedoucí provozní oblasti Jih společnosti ČEVAK a.s., která vodohospodářský majetek zmiňovaných obcí spravuje.

Do provozu se tato komora, která pojme 150 m3 vody, mohla vrátit po nezbytných testech a laboratorních rozborech vody minulý týden. Ihned poté zahájili vodohospodáři práce na druhé komoře. „Obyvatelé byli a jsou pitnou vodou zásobováni bez přerušení, vždy jedna komora totiž zůstává plně v provozu,“ doplnil Miroslav Ježík.

Během prací navíc vodohospodáři zjistili že původní nátokové a odtokové potrubí vodojemu je již v havarijním stavu a po dohodě s obcemi je tedy vymění za nové z nerezu. Po dokončení všech prací tak bude vodojem připraven sloužit další desítky let.