Tag: PITNÁ VODA

voda_teče.jpg

Aktuality / 6. 6. 2023

Kraj přispěje na obnovu přivaděče pitné vody do Kladna

Společnost Vodárny Kladno – Mělník požádala Středočeský kraj o individuální účelovou dotaci ve výši 10 mil. Kč na obnovu vybrané části přivaděče pitné vody do Kladna o délce 2 640 m. Současný technický stav potrubí je nevyhovující. Vodovodní přivaděč propojuje pražskou vodárenskou soustavu a soustavu KSKM (Kladno, Slaný, Kralupy, Mělník). Rada s poskytnutím dotace souhlasila a doporučila ji ke schválení zastupitelstvem.

pitna voda2

Aktuality / 27. 5. 2023

Rekonstrukce vodojemu Hůrka je už v druhém poločase

Nových vnitřních i venkovních omítek, nátěrů, systému odvodnění a dalších úprav se již brzy dočká vodojem Hůrka na Českobudějovicku. Rekonstrukce budovy, jenž pochází z 80. let minulého století bude dokončena ještě tento měsíc.

sucho_pixa2.jpg

Aktuality / 18. 5. 2023

Pokračování komplexního plánu proti suchu na příští léta

Zajistit vodní zdroje s pitnou vodu pro obyvatele, zadržet a posílit vodu v krajině pro přírodu i zemědělskou produkci a zabezpečit energetické zdroje. To jsou hlavní cíle Koncepce ochrany před následky sucha pro území České republiky na období 2023-2027 Ministerstva zemědělství (MZe). Materiál vypracovaný ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) schválila vláda.

aktuality

Aktuality / 7. 5. 2023

Lhotka pod Ondřejníkem bude napojena na Ostravský oblastní vodovod

95 % pitné vody vyrobené v provozech SmVaK Ostrava pochází z povrchových zdrojů v podobě údolních nádrží v Beskydech (Šance a Morávka), případně podhůří Jeseníků (kaskáda Slezská Harta – Kružberk). Ta je následně transportována přivaděči páteřního systému pro výrobu a distribuci pitné vody – Ostravského oblastního vodovodu – po regionu.

SmVaK_ÚV Nová Ves

Voda / Téma / 5. 5. 2023

SmVaK Ostrava: Výroční zpráva 2022: pokles ztrát v síti, stabilní výroba, miliarda do infrastruktury

SmVaK Ostrava zveřejnily výroční zprávu za rok 2022, která komplexně popisuje činnost a fungování společnosti v daném období. Společnost vyrobila 56 764 tisíc metrů krychlových pitné vody, což představuje meziroční pokles o 790 tisíc metrů krychlových. Pokles byl zaznamenán u odběrů domácností, nárůst u ostatních odběratelů a systémů dalších vodárenských společností (VAK Přerov, OVAK a další).

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy