Reklama

PUBLICISTIKA

Adventní čas je kromě doby rozjímání také obdobím příprav na vánoční svátky. Ty s sebou přináší i potřebu zajistit úklid. Levným, ekologickým a účinným pomocníkem při uklízení je běžně dostupná jedlá soda.


Poslední dobou jsou kaly a nakládání s nimi velmi diskutované téma. Není radno jej podceňovat, protože legislativa je živá, měnící se, mnozí producenti si nejsou jistí. Proto přinášíme pohled České inspekce životního prostředí (ČIŽP), která odpověděla na několik otázek.


Vánoce jsou za dveřmi. Začíná vonět cukroví. Domy zdobí svícny, věnce a další dekorace. Domácnosti se cídí a leští, aby zářily stejně jako světýlka na vánočním stromečku.


Obec s přibližně dvěma tisíci obyvateli leží 2 km severně od Pardubic. Staré Hradiště se dělí na tři části – Staré Hradiště, Brozany a Hradiště na Písku. 


Jihlava má zavedený systém preference MHD, což v praxi znamená zvýšení cestovní rychlosti o 14 procent a zkrácení intervalů mezi spoji bez nutnosti přidávání dalších v pořadí. 


Sběr elektroodpadu zajišťují v České republice kolektivní systémy. Jedním z nich je Ekolamp, který se soustředí na odběr elektrozařízení z oblasti světelné techniky a od tohoto roku sbírá i velké a malé elektrospotřebiče.


V Českých Budějovicích se setkali zástupci české a norské strany, aby spolu diskutovali o konceptu Smart City a předali si cenné zkušenosti. Ke klíčovým tématům diskuze patřila elektromobilita, odpadové hospodářství nebo efektivní hospodaření s vodou.


Kdo by neznal pojem zero waste? Zájem o život bez odpadu roste. Aby se redukoval odpad z obalů, vznikají bezobalové obchody. Jejich provozovatelé však nemají na růžích ustláno.


Písek se stal v roce 2015 pilotním konceptem Smart City mezi středně velkými městy. V současné době město usiluje o realizaci projektu, který zajistí chytrý způsob likvidace kalu a biomasy.


Letošní advent začíná 1. prosince. Děti se těší na Ježíška a dlouhé čekání jim zpříjemní adventní kalendář. Ty zlobivé postraší čert. Aby si to s ním nerozházeli ani dospělí, nabízíme tipy na zero waste nadílku.


PARTNEŘI