Reklama

PUBLICISTIKA

V rámci Smart City Plzeň už město spustilo či připravilo přes 15 projektů z oblasti životního prostředí, dopravy, informačních technologií, vzdělávání i bezpečnosti. Na dalších projektech pracuje.


20. 10. 2019

Střípky z Brna

V minulém týdnu se redakce Komunální ekologie vydala na Mezinárodní strojírenský veletrh do Brna. Vyslechli jsme poutavé přednášky, potkali zajímavé lidi a zbyl čas i na zábavu.


O výhodách, které obcím přináší členství ve svazku v oblasti odpadového hospodářství, jsme vás již informovali. Dnes se zaměříme na sdružování obcí ve vodohospodářství.


Existuje mnoho obav ke vstupu do akciové společnosti Servisní společnost odpady Olomouckého kraje a.s., která se v regionu snaží spojit síly co největšího množství obcí a měst a řešit své odpady za rozumné ceny, v intencích zákona a navíc co nejšetrněji k životnímu prostředí.


Již od 1. 11. 2019 bude možné podávat žádosti do dotační výzvy v rámci Národního programu Životní prostředí na vodovody a kanalizace, která je součástí strategie v rámci boje se suchem po celém území ČR!


Na semináři Odpadové hospodářství jihočeských měst a obcí vystoupil mimo jiných řečníků i předseda představenstva Teplárna České Budějovice, a.s. Václav Král.


Městys Nový Hrádek leží v krásném podhorském prostředí nedaleko hranic s Polskem. Není v centru zájmu turistů, přesto nabízí nádherné výhledy na Krkonoše a nedaleké Orlické hory.


Rozvoj nových technologií je na vzestupu, otvírají se nám nevídané možnosti, jen to zázemí občas pokulhává. A naše myšlení též.


Využívání chytrých košů na pouliční odpad je jedna z dalších forem, jak se město Prachatice snaží maximálně využít moderní trendy při stále složitějším procesu nakládáni s odpady.


„Poctivou recyklací odpadů občané výrazně ulevili životnímu prostředí.“ Jistě už jste někdy na něco takového v médiích narazili.


PARTNEŘI