Přípravy 5. ročníku e-SALONu nabírají na obrátkách. Veletrh čisté mobility bude nejlepší ve své historii

| zdroj: ABF0

elektromobilita_ja.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Společnost ABF už pracuje na novém, jubilejním pátém ročníku veletrhu čisté mobility s tradičním názvem e-SALON. Hlavním lákadlem budou tradičně nejnovější elektromobily, hybridní a další ekologická vozidla i dopravní prostředky. Chybět nebudou úspěšná oborová sekce e-TECHNOLOGY ani odborná konference Čistá mobilita.

Úspěšný e-SALON 2022 překročil milník dvaceti tisíc návštěvníků, když jeho expozice ve dnech 10. – 13. 11. 2022 vidělo na výstavišti PVA Letňany 20 573 lidí. Na akci se navíc akreditovalo 146 odborných novinářů.

Hvězdami výstavy se staly elektromobily značek Škoda (studie SUV Škoda Vision 7S) i Volkswagenu, který se pochlubil novinkami kategorie MPV ID.Buzz a LUV ID.Buzz Cargo. Cupra poprvé ukázala svůj malý elektromobil nazvaný Born. Velkou pozornost vzbudila automobilka Hyundai s novým IONIQem 6, stejně jako KIA sportovním elektromobilem EV6 GT. Nechyběly ani modely Citroën ë-C4 X, národní premiérou bylo i představení SUV modelu Renault Austral s novou generací hybridního pohonu E-Tech.

„Loňský ročník byl největší v historii akce, když zaplnil 16 200 čtverečních metrů hrubé výstavní plochy. Své modely představila kromě zmíněných také značka Tesla, která se podílela i na doprovodném programu. Opel ukázal kompaktní elektromobily Corsa-e a Mokka-e. Nechyběly novinky od značek Ford, Peugeot nebo DS a dalších. A k vidění byly i nové produkty řady výrobců dobíjecích stanic, dodavatelů energií či výrobců manipulační a komunální techniky. Pro návštěvníky bylo připraveno nejen testování elektromobilů, ale i elektromotorek, elektrokol a dalších elektrovozítek,“ shrnula úspěšný ročník ředitelka veletrhu Jana Nosálová.

E-SALON 2023 s bohatým programem

Pořadatelská společnost ABF ve spolupráci s televizí Prima a jejím pořadem Autosalon pracují na přípravách letošního ročníku.

„Nejnovější vozy s alternativními pohony najdou útočiště v moderních halách H3 a H4, v hale 2 a 2D se budou prezentovat všechny exponáty a technologie spojené s elektromobilitou a firmy z oblasti e-TECHNOLOGY. Halu 5AB obsadí atraktivní roadshow Škoda Auto, v hale 1 se budou odehrávat testovací jízdy. Po celou dobu výstavy nebude opět chybět bohatý doprovodný program jak pro odborníky, tak pro širokou veřejnost,“ doplnila Jana Nosálová.

Účast na veletrhu už potvrdily, mimo jiných, značky: Škoda Auto, Volkswagen, Cupra, KIA, Hyundai, Tesla, Renault, Dacia, MG, Ople, Peugeot, DS, Fiat, Jeep, Alfa Romeo i Ford. Ze světa nákladních vozů potom Mercedes, Volvo a Scania.

„Stejně jako v loňském ročníku bude výstava rozšířena o oborovou sekci e-TECHNOLOGY zahrnující například bateriová úložiště, ale i prezentace výrobců, dodavatelů, distributorů a poskytovatelů služeb bezemisních, větrných i vodních produktů a jejich řešení. Odborníci na veletrhu budou moci navštívit souběžně konaný 5. ročník konference Čistá mobilita s různými tematickými bloky“, uzavírá Jana Nosálová.

Pátý ročník veletrhu e-SALON se bude konat ve dnech 9. – 12. listopadu 2023 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech.