Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Pomoc zájemcům o dotace z řad zranitelných domácností

| zdroj: SFŽP ČR0

dotace3.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Inovovaný seznam poradců pro žadatele v programu Nová zelená úsporám Light umožní snadnější vyhledání poradce z řad Místních akčních skupin či Energetických informačních a konzultačních středisek a nabídne možnost ověření oprávněnosti poradce k poskytování poradenství.

Na webu programu Nová zelená úsporám jsme aktualizovali stránku Poradenství NZÚ Light. Nově mohou zájemci o rychlé a snadné zateplení a solární ohřev vody vyhledávat poradce podle svého bydliště. Po zadání adresy případně na základě aktuální polohy zájemce nabídne systém kontaktní údaje na nejbližší osoby oprávněné k poskytování poradenství k dotovaným opatřením, k vypracování potřebných posudků a dalších formulářů a k pomoci nejen s podáním žádosti, ale i s následným doložením realizace.

Poradenství pro zájemce v programu Nová zelená úsporám Light je zcela zdarma a může být poskytováno pouze na základě proškolení a následné certifikace vydané Státním fondem životního prostředí ČR. Poradci mají k dispozici průkaz prokazující jejich oprávněnost k poskytování této služby, a jsou povinni předložit ho na vyžádání. Platnost a pravost průkazu si mohou zájemci ověřit buď telefonicky na telefonním čísle uvedeném přímo v průkazu nebo na nové stránce Poradenství NZÚ Light v záložce „Chci ověřit poradce“, a to na základě jména poradce nebo identifikačního čísla průkazu.

Program Nová zelená úsporám Light úspěšně běží od ledna 2023. Více než 40 tisíc žadatelů z řad příjemců starobního nebo invalidního důchodu případně příspěvku na bydlení už požádalo o dotační podporu na zateplení, výměnu oken a vchodových dveří a solární ohřev vody a díky tomu snížilo své výdaje na bydlení.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ