Jako takové se jeví jednotlivé areály Nemocnice Pardubického kraje a.s., v rámci kterých již byly vybrány konkrétní prostory. Náklady na instalaci zařízení a následní provoz zajistí soukromá společnost.
„Zajištění infrastruktury pro dobíjení elektromobilů jde ruku v ruce s rozvojem tohoto typu automobilů. Již v minulosti jsme debatovali o umístění dobíjecích stanic v rámci námi zřizovaných organizací, avšak až v tuto chvíli se dostáváme ke konkrétnímu návrhu, který počítá s vybudováním dobíjecího místa v každé z našich nemocnic. První stanice by mohla vzniknout již v příštím roce,“ uvedl hejtman Martin Netolický.
Podle radní Hany Štěpánové není tento projekt spojen s žádnými náklady pro kraj, ani nemocnici. „Soukromá společnost se zavázala nejen vybudovat dvě dobíjecí místa v každém z nemocničních areálů, ale následně je bude také na své komerční riziko provozovat, což nenese žádnou finanční zátěž jak pro kraj, tak ani pro nemocnici.
Bereme tuto aktivitu jako pilotní projekt s tím, že po čase společně s provozovatelem můžeme vyhodnotit zájem uživatelů elektromobilů,“ sdělila krajská radní pro evropské fondy, regionální rozvoj a inovace Hana Štěpánová.
Dle radního pro oblast zdravotnictví Ladislava Valtra jsou právě areály nemocnic pro dobíjení elektromobilů vhodné. „V rámci stávajícího projektu jsme areály našich nemocnic stanovili i vzhledem k tomu, že se nachází na velmi dobrém místě v rámci jednotlivých měst a je zde větší koncentrace osob.
Po úvodních jednáních byly předběžně prodiskutovány a upřesněny technické parametry a podmínky, za kterých je možné vybudovat na vytipovaných místech dobíjecí stanice, včetně možnosti vjezdu zdarma do areálů nemocnic za předpokladu umístnění dobíjecí stanice uvnitř areálů,“ řekl krajský radní Ladislav Valtr.
Foto: Pardubický kraj
Komentáře