Reklama

OVZDUŠÍ

V pražských Letňanech byl slavnostně zahájen 2. veletrh čisté mobility e-Salon. Po úvodním ceremoniálu začala konference Čistá mobilita v chytrých městech.


Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu, bude ještě exkluzivnější než jeho loňská premiéra. V prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA se představí nejen novinky, trendy a technologie čisté mobility, ale také se uskuteční české premiéry elektromobilů slavných značek.


Mirek Matyáš je technik, konzultant, obchodník a hlavně nadšený elektromobilista. Elektromobilem již najel přes 100 tisíc kilometrů. Svůj e-vůz nabíjí převážně doma, i když se kdysi domníval, že bude potřebovat rychlé nabíjení.


O vstupu elektromobilu Citigo iV na trh jsme vás již informovali. První vozy za 429 900 Kč jsou již rozebrány a Škoda auto svou nabídku aktualizovala.


V pražském IPR CAMPu proběhla konference „Jak na sucho a horko – ve městě i v krajině”. Po dopolední části programu konference následovalo předávání cen soutěžním projektům Adapterra Awards.


První ročník celorepublikové soutěže Adapterra Awards vyvrcholil dnes oceněním pětice nejlepších nápadů na zvládání dopadů klimatické změny. 


Dobrovolnická výsadbová výzva Sázíme budoucnost si klade za cíl umožnit během pěti let vysazení 10 milionů stromů mimo les. Již tento podzim by mělo být vysázeno přibližně čtyři tisíce nových stromů.


IMD World Competititeness Center ve spolupráci se Singapore University of Technology and Design (SUTD) zveřejnily výsledky prvního vydání IMD Smart City Index 2019. Praha zde skončila na skvělém 19. místě.


Česká technologie funkčních nátěrů FN NANO®, která prorazila do světa, se jeví být environmentálně i ekonomicky zajímavým produktem s mnohostranným využitím. Jedná se o vynález českého vědce ing. Jana Procházky Ph.D.


Ivan Indráček je předsedou představenstva Unie nezávislých petrolejářů ČR. Lukáš Hataš je místopředsedou Asociace pro elektromobilitu. Jaký je jejich pohled na čistou mobilitu?


PARTNEŘI