Reklama

OVZDUŠÍ

B.I.D services ve spolupráci s Komunální ekologií vyhlašuje soutěž o 3 vstupenky na konferenci Candela 2019 – Interiér, exteriér a rušivé světlo v obci.

Komunální ekologie podporuje předcházení vzniku odpadu. Proto nás zaujala zpráva o aerolinkách, které zavedly bezodpadové lety.

Médiem, které přenáší sluneční energii, je voda. Biolog Jan Pokorný ze společnosti ENKI objasňuje, jak se chovají města za slunných dnů a jakou roli v jejich ochlazování hraje vegetace.

Kdyby všichni na světě žili jako obyvatelé EU, lidstvo by vyčerpalo roční „přírodní rozpočet“ mezi 9. a 10. květnem, uveřejnily ve své zprávě WWF a Global Footprint Network.

Smyslem soutěže Adapterra Awards pořádané Nadací Partnerství je podpořit rozvoj projektů příznivě ovlivňujících klimatické podmínky. Mediálním partnerem soutěže, do které se zapojují i obce, je také Komunální ekologie.

Vážení čtenáři,   dnešním úvodním článkem Vladimíra Sochora, ředitele odboru energetické účinnosti a úspor MPO ČR, pomalu uzavíráme tématický celek Veřejné osvětlení. V dalších dvou týdnech se můžete těšit na pokračování informací o dotacích MPO ČR. Neznamená to ovšem, že už nás tzv. Véóčko...

Státní fond životního prostředí zveřejnil předpokládaný harmonogram vyhlašování výzev a celkových alokací pro jednotlivé oblasti podpory v rámci programu Norských fondů. První výzvy programu zaměřené na podporu konkrétních opatření i definování dlouhodobých přístupů proti dopadům změny klimatu,...

Karolína Koubová, primátorka statutárního města Jihlava, s námi hovořila o průběžném plánování obnovy veřejného osvětlení, o jeho výměně či rekonstrukci i o způsobu financování zakázky.

Jaké legislativní nástroje mají starostové k dispozici, aby zajistili zlepšení kvality ovzduší v obci, objasňuje Laura Haiselová, právnička Frank Bold.

Dnes je to právě třicet dní, co byl spuštěn web Komunální ekologie.