Reklama

OVZDUŠÍ

Navzdory skutečnosti, že se stále větší množství odpadu znovu využívá, stále hrají skládky hlavní roli. A pokud nepůjde skládkovat „nahlas“, musí to jít „potichu“.


U příležitosti celosvětové akce World cleanup day se na 21. září 2019 chystá hlavní podzimní termín dobrovolnických úklidových akcí. Organizátoři akce vyzývají veřejnost k aktivnímu zapojení do úklidu.


Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova má mimo jiné za cíl povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova. Důležité je také upozornit širokou veřejnost na význam venkova.


V rámci údržby veřejné zeleně používali v Plzni k hubení plevelů ve zpevněných plochách pouze chemické přípravky. Od letošního jara však mají k dispozici ekologický parní stroj.


Kampaň Evropský týden mobility - ETM (16. až 22. září), která probíhá každoročně od roku 2002, má za cíl propagovat bezpečné, ekologicky šetrné způsoby dopravy ve městech a obcích. 


Objevili jste na procházce černou skládku? Chcete zjistit, na jaký úřad se obrátit, aby ji odstranil a uložil pokutu původci?


Čelíme jedné z největších kalamit v dějinách lesnictví. Hlavním viníkem je probíhající klimatická změna a s ní související sucho. Je nutné vytvořit na zbytcích starého lesa les nový.


Původně měl na prázdné ploše uprostřed sídliště stát další bytový dům. Vedení brněnské městské části Nový Lískovec se ale rozhodlo místo něj vybudovat rekreační zázemí pro místní obyvatele.
Zadržet vodu v krajině a obnovit tak přirozené prostředí pro řadu živočichů a rostlin si kladou za cíl projekty v prvním ročníku soutěže Adapterra Awards. Ta sbírá nejlepší příklady opatření, která reagují na klimatickou změnu.
„Zdravé město, obec, mikroregion, kraj“ je prestižní označení pro municipalitu, která je aktivně zapojena do mezinárodního programu Zdravé město pod patronací OSN‑WHO. Komunální ekologie se stala partnerem asociace NSZM ČR.

PARTNEŘI