Reklama

OVZDUŠÍ

Podle odborných studií se na lepší kvalitě ovzduší ve městech a obcích podílí mimo jiné i větší využívání zemního plynu a LPG ve formě propan-butanu i samotného propanu.


Druhý ročník soutěže Nadace Partnerství o nejlepší adaptační opatření nyní kvůli koronavirové krizi nechává své přihlášky otevřené až do 27. dubna.


Komunální ekologie funguje jako mediální partner Národní sítě Zdravých měst ČR. Cílem je zejména přiblížit příklady dobré praxe do dalších měst a obcí a inspirovat je k následování.


Možná by se mohlo zdát, že není čas zamýšlet se nad takovými prkotinami, jako je budoucí řešení odpadů či vody v obcích a městech. Ono se to nezdá, on je to fakt. Jenže určitě přijde doba – a všichni doufáme, že brzy – kdy to bude pro starosty a starostky opět denním chlebem.


Za chvilku to bude rok, co pro vás vyrábíme tento online deník. Do jeho realizace se zapojilo desítky starostů a lidí z vedení obcí, kteří se podělili o své zkušenosti s prací obcí a měst v oblasti odpadů, ovzduší, vody, odpadní vody, nebo třeba osvětlení, elektromobilitu nevyjímaje.


Udržitelnost a obnovitelné zdroje. To jsou témata, kterými se místní samosprávy v posledních letech zabývají stále více.


Kostelec nad Černými lesy leží 30 km od Prahy. Právě výhodná poloha nedaleko metropole a zároveň kousek od přírody láká do Kostelce nové obyvatele. 


Snížit prašnost i hluk a oživit městskou šeď mají za úkol travnaté kolejové pásy. Jejich počet roste. Jak jsou náročné na údržbu a jaké výhody pro město představují?


9. ročník konference Candela je zaměřen na venkovní a veřejné osvětlení. Zkušenosti s osvětlením předají zástupci Prahy, Brna nebo Hrusic, chybět nebudou informace o financování či bezpečnosti VO.


V Praze byl spuštěn provoz sdílených elektromobilů, tzv. e-carsharing. Pronájem vozů probíhá přes aplikaci v mobilním telefonu.


PARTNEŘI