Odpadové hospodaření se společností Meva

| zdroj: Meva a.s.0

Meva Ilustrační_fotka_PRO_města_a_obce_tema_6_01-1
zdroj: MEVA a.s.

Jako partner obcí v oblasti odpadového hospodářství funguje společnost MEVA a.s. dlouhodobě. Nádoby na odpad, smart technologie nebo výrobky městského mobiliáře spokojeně využívají občané napříč celou Českou republikou. Tato ryze česká firma byla založena již v roce 1898. MEVA tedy letos slaví 125 let.

Nádoby na odpad i ohrazení sběrných hnízd

Mnozí z vás si po zmínce názvu Meva nejspíš vybaví klasické kovové nádoby na popel nebo ocelové sudy, nicméně ty tvoří pouze malou část sortimentu společnosti.

Vedle těchto klasických výrobků totiž v nabídce naleznete také dvoukolové nádoby, které jsou vyráběné na míru svozové technice a potřebám tzv. door-to-door řešení sběru odpadu.

Další variantou jsou čtyřkolové kontejnery, které nabízí větší objem a různá řešení konstrukce, modifikace, otvory pro vhoz odpadu a další. Tyto nádoby lze nalézt v různých barvách ve většině měst a obcí na vyhrazených místech, které často zdobí kovové nebo dřevěné ohrazení.

I tato tzv. stanoviště sběrných kontejnerů dokáže Meva vyrobit a dodat, a to v takové podobě, aby splňovalo jak estetické nároky, tak i funkční, a nádoby spolehlivě chránilo před vnějšími vlivy.

Podzemní a polopodzemní kontejnery

Nejpopulárnějším řešením jsou aktuálně tzv. podzemní a polopodzemní kontejnery. Principem podzemních kontejnerů je uložení velkoobjemových nádob na tříděný odpad pod povrch. Tak je zajištěna jak efektivitu sběru odpadu díky velkému objemu, tak i estetika prostředí, jelikož jsou nádoby plněny pomocí vyhazovacího sloupku umístěného nad povrchem chodníku či ulice. Z estetického a provozního hlediska jsou pro sběr a třídění odpadů tím nejlepším řešením, přičemž jsou odolné vůči vandalizmu.

Nabídku čistě podzemních kontejnerů v průběhu času doplnily tzv. polopodzemní kontejnery. Ty jsou principem stejné s podzemními kontejnery, nicméně namísto toho, aby byla vidět pouze šachta, je pod zemí uschováno cca 60 % kontejneru. Takto kontejner nelze přehlédnout, a navíc lépe doplňuje celkovou estetiku prostředí díky vydařenému provedení nadzemní části kontejneru.

Podzemní řešení získalo na své popularitě díky splněním veškerých potřeb našich zákazníků. Kontejnery brání zpětnému vybírání odpadu, eliminují zápach, jsou jednoduché na obsluhu, pojmou vysoké množství odpadu, nejsou náročné na prostor, jsou nehořlavé, nenarušují estetiku okolí a díky moderním doplňkům v podobě čipového otevírání nebo sledování naplnění také poskytují bezvadnou funkčnost.

Monitorování naplnění dokáže optimalizovat logistiku a zefektivnit pracovní postupy. Díky tomu, že víte, kolik je v kontejneru odpadu dochází ke snižování emisí a hlučnosti, jelikož svozové vozidlo nemusí periodicky jezdit ke stanovištím kontejnerů. Toto má také příznivý vliv na životní prostředí, čas, náklady na pohonné hmoty, opotřebení vozidel a pracovní sílu.

Neméně důležitou výhodou je fakt, že pro výsyp podzemních a polopodzemních kontejnerů není zapotřebí speciální techniky.

Meva PODZEMÍ2

Vyprazdňování kontejnerů je zajišťováno standardními vozy svozových firem nebo technických služeb.

Mevac

Environmentální odpovědnost

Během vývoje společnosti došlo k razantním změnám nejen v portfoliu výrobků, ale také v samotné struktuře a chápání trhu včetně jeho měnících se potřeb. Proto společnost na tuto skutečnost zareagovala a adaptovala se potřebám moderního zákazníka.

Společnost si uvědomila, že nestačí pouze vyrobit kvalitní, praktický a technologicky vyspělý výrobek, ale také výrobek, který nebude přítěží pro životní prostředí.

Proto vedle kovovýroby zařadila společnost do svého sortimentu výrobky z alternativních materiálů, jako jsou například plasty se 100% recyklovatelností.

V souladu se současnými požadavky na snižování energetické náročnosti firma rovněž pracuje na energetických úsporách. Stávající technologie jako je například lis či svářecí robot procházejí modernizací, stejně tak i osvětlení.

Společnost Meva si mimo jiné klade za cíl zvyšovat povědomí veřejnosti o problematice sběru odpadu a jeho dopadu na životní prostředí.

MEVA5