Nová zelená úsporám Light: Největší zájem je o příspěvek na výměnu oken a dveří

| autor: Hana Tomášková| zdroj: SFŽP ČR0

nzu light
zdroj: Twitter SFŽP ČR

Příjem žádostí v programu Nová zelená úsporám Light byl otevřen 9. ledna 2023. Během prvního týdne už si o dotaci řeklo na 4 000 lidí. Dotace jsou určeny na zateplení fasády, zateplení stropu, výměnu oken, zateplení střechy, zateplení podlahy či výměnu vchodových dveří.

Mám nárok na dotaci z NZÚ light?

Ověřte si, zda vaše domácnost spadá do kategorie oprávněných žadatelů o dotaci z NZÚ light. Jste vlastníci nebo spoluvlastníci rodinného domu, nebo trvale obývané rekreační stavby? Jsou všichni členové vaší domácnosti příjemci starobního důchodu nebo invalidního důchodu 3. stupně, nebo vaše domácnost pobírala v období od 12. 9. 2022 příspěvekna bydlení? Pokud splňujete tyto předpoklady, můžete si zažádat o dotaci.

Vyberte si z nabídky dotací

Co budu potřebovat k žádosti?

Dříve, než podáte žádost, pořiďte si fotografie míst, která budete chtít změnit – původní okna, dveře, nezaizolovanou střechu apod. Tuto fotodokumentaci pak přiložíte k žádosti. Dále budete potřebovat Odborný posudek navrhovaných opatření, který vám zdarma vypracují zástupci Místních akčních skupin nebo EKIS a m-EKIS.

Připravte si jakýkoliv doklad potvrzující vlastnictví bankovního účtu – může to být třeba poslední výpis z účtu, na kterém bude uvedeno vaše jméno, nebo smlouva s bankou o zřízení bankovního účtu.

K žádosti budete též potřebovat potvrzení prokazující čerpání důchodu nebo příspěvku na bydlení.

Jak žádost podám?

K podání žádosti budete potřebovat elektronickou identitu. Do informačního systému pro podání žádosti AIS SFŽP ČR se dostanete přes ikonku Podat žádost vpravo nahoře na těchto webových stránkách. Nejprve se zaregistrujte a poté se můžete pustit do vyplňování formuláře žádosti. Podáním žádosti o dotaci a další administrací můžete prostřednictvím systému pověřit i jinou osobu.

Přečtěte si také:7 nejčastějších dotazů k dotacím v programu Nová zelená úsporám Light.