Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Napojení na kanalizace podpoří Jihomoravský kraj 23 miliony korun

| zdroj: Jihomoravský kraj0

cov_ja1
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

Na budování kanalizace a další vodohospodářské stavební akce chce Jihomoravský kraj přispět vybraným obcím letos více než 23 miliony korun. Podporu ve středu 25. ledna 2023 odsouhlasili na svém zasedání krajští radní a doporučili bod schválit i zastupitelstvu.

Napojení se díky tomu dočká třeba lokalita Ovčačky v obci Ladná na Břeclavsku, které kraj přispěje sedmi miliony korun. „Necelých šest milionů dále pošleme na odkanalizování obce Želetice. Jde o velmi drahé, ale pro komfort místních důležité projekty, do kterých by se obce mohly mít problém pustit samy. Rádi jim proto pomůžeme,“ konstatoval radní pro oblast investic Vladimír Šmerda.

Zbývající částka se rozdělí mezi obce Svatoslav, Zálesná Zhoř, město Kunštát, ČOV Drásov – Malhostovice a společnost Vodovody a kanalizace Znojemsko. „Voda je základ pro život a bez čisté vody se nemůžeme obejít. Vodohospodářská infrastruktura je však již mnohdy zastaralá a někdy zcela chybí. Jihomoravský kraj proto podává pomocnou ruku všem zřizovatelům v oblasti vodárenství. Nejedná se jen o pitnou vodu, ale i o vodu odpadní. Čím méně znečištěné vody totiž do přírody vypustíme, tím více budeme chránit vlastní zdroje pitné vody,“ dodal náměstek pro životní prostředí Lukáš Dubec.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy