Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Na Den zeber odpadek ze Země seber

| zdroj: uklidmecesko.cz0

zebra
zdroj: uklidmecesko.cz

EKOkalendář.cz spolku Ukliďme Česko uvádí, že 31. leden je Mezinárodním dnem zeber a zároveň něco málo přes 2 měsíce do jarního termínu naší největší dobrovolnické akce. Její pořadatelé, kteří stojí i za vznikem EKOkalendáře tím upozorňují, že sehnout se pro odpadek může každý z nás prakticky kdykoliv.

Každopádně hlavní úklidový den letošního již 11. ročníku akce Ukliďme Česko připadá na sobotu 6. dubna. Organizátoři si mohou své úklidy registrovat na webu www.UklidmeCesko.cz, kde je již nyní nahlášeno přes 850 plánovaných akcí a denně přibývají desítky dalších. Jejich organizátoři si už také mohou vyplňovat požadavky na zaslání pytlů a rukavic pro své dobrovolníky. „Předpokládáme, že se nám společně podaří přinejmenším zopakovat loňskou rekordní účast, kdy se do úklidů v průběhu celého roku zapojilo přes 220 000 dobrovolníků. Těm se podařilo zbavit přírodu 1 600 tun odpadů," sdělil Radek Janoušek z pořadatelského spolku.

V letošním roce plánuje spolek Ukliďme Česko navíc zintenzivnit propagaci aplikace KAMsNIM.cz, která je spolehlivým rádcem pro všechny, kteří se potřebují něčeho zbavovat a zahrnuje již přes 120 000 odběrných míst po celé ČR. „Momentálně je aplikace KAMsNIM.cz po technické i obsahové stránce ve špičkové kondici, díky čemuž si v loňském roce získala dobré jméno ve veřejném prostoru, když byla v prosinci vyhlášena vítězem kategorie Projekt pro stát soutěže Chytrá města 2023. V letošním roce se proto budeme soustředit na její rozšíření mezi dalšími uživateli“, říká autor aplikace Miroslav Kubásek.

Uvidíme se tedy nejpozději 6. dubna při úklidu našich měst, obcí a především přírody. Do té doby se můžete prostřednictvím KAMsNIM.cz dozvědět, jaký je rozdíl mezi bioodpadem a gastroodpadem, kam s vysloužilými pneumatikami či prošlými léky, kde se koná nejbližší SWAP nebo třeba kde využijí vaše krabice od e-shopových zásilek“, dodává Kubásek.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert