Třinecké železárny a Moravskoslezský kraj opět uzavřely dobrovolnou dohodu. Tou se obě strany zavazují k aktivitám nad rámec zákonné legislativy, aby přispěly ke zlepšování životního prostředí v regionu. Tato dohoda navazuje na předchozí s platností v letech 2022 až 2024, u které všechny své závazky podle vyhodnocení oba subjekty splnily.
Dobrovolnou dohodu podepsali hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica a generální ředitel Třineckých železáren Roman Heide. Moravskoslezský kraj se v rámci dohody stejně jako v minulých letech zavázal k financování nadlimitního čištění komunikací, příspěvkům na výměny starých kotlů za ekologické zdroje tepla a dotacím na enviromentální vzdělávání.
Také například pomůže obcím efektivně hospodařit s vodami či nakládat s odpady. Železárny investovaly do výsadby zeleně a organizovaly ozdravné pobyty pro děti, zaváděly provozní opatření na výrobních technologiích, které zlepšují životní prostředí.
Komentáře