Mníšek pod Brdy se stal absolutním vítězem 19. ročníku soutěže O křišťálovou popelnici

| autor: Hana Tomášková0

Mnisek_pod_Brdy_from_NNW
zdroj: Ilustrační foto/ Wikimedia Commons

Soutěžit mohou všechny obce zapojené do systému EKO-KOM. Dělí se do kategorií do 500 obyvatel, od 501 do 5 000 obyvatel a nad 5 000 obyvatel. Tři nejlepší z každé kategorie byli oceněni na slavnostním večerním ceremoniálu 21. června v Hradci Králové.

Zástupci Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., která je vyhlašovatelem soutěže, ocenili ty nejlepší na slavnostním večeru v Kongresovém centru Aldis v Hradci Králové v rámci probíhající konference Odpady a obce 2023.

mníšek pod brdy

Do celorepublikového klání postupují ty nejlepší obce z každého kraje.

Hodnocení probíhalo na základě údajů poskytovaných obcemi systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného výkaznictví. Hodnotilo se množství vytříděného odpadu na osobu a rok pro každou sbíranou komoditu. Hodnotil se také poměr tříděného odpadu a produkci komunálního odpadu či hustota sběrné sítě. Body navíc získaly obce

s nízkou produkcí směsného komunálního odpadu, a také obce, které sbírají všechny povinné komodity.

Výsledky soutěže O křišťálovou popelnici 2022:

Absolutní vítěz:

Mníšek pod Brdy

kategorie Obce do 500 obyvatel:

1. Tři Studně
  2. Nenkovice
  3. Lipina

kategorie Obce 501 –5 000 obyvatel:

1. Vrbice
  2. Rokytnice nad Jizerou
  3. Košetice

kategorie Obce nad 5 001 obyvatel: