Město Tábor obnoví rybník v lokalitě Kamenný

| zdroj: Tábor0

tabor1
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Od roku 2019 Správa lesů města Tábora vytipovala několik oblastí v městských lesích na zadržování vody v krajině neboli na obnovu zaniklých vodních nádrží.

Těsně před kolaudací se aktuálně nachází obnova rybníka Netrefílek u hájenky Nechyba na katastru Sezimova Ústí. „Dalším projektem na řadě je obnova vodních nádrží v lokalitě Kamenný, která se nachází ve směru od Soukeníku na Radimovice u Želče. Najdeme ji před rybníkem Mučírna v městských lesích,“ popsal místostarosta Martin Mareda.
V této lokalitě rybník historicky byl, ale zkušení hajní jí znají jen jako zarostlé místo s protrženou hrází. „Poslední desetiletí lokalita rybník nepřipomínala,“ podotkl místostarosta.
Rada města Tábora rozhodla o výběru zhotovitele obnovy, kterou provede firma Stavby rybníků z Vlašimi za cenu 3 237 000 Kč bez DPH. Do soutěže se přihlásilo 8 nabídek. Předpokládaná hodnota zakázky byla 4 032 538 Kč bez DPH. Oproti předpokládané hodnotě zakázky je nabídková cena o 795 538 Kč bez DPH nižší, tj. o 19,7 %. „Vybraná nabídka byla nejlevnější, nabídka nebyla vyhodnocena jako nepřiměřeně nízká. Podle sdělení jednatele správy lesů dojde na realizaci zakázky ještě letos na podzim,“ uzavřel místostarosta Martin Mareda.

Předmětem veřejné zakázky je realizace stavby, která obsahuje:
- terénní úpravy za účelem vyhloubení prostoru zátopy rybníka
- obnovu sypané hráze z hutněných vrstev zeminy
- zřízení bezpečnostního přelivu, který bude součástí hráze
- realizaci nového požeráku a výpustního potrubí
- osazení ocelové lávky pro přístup k požeráku
- zřízení odpadního koryta opevněného dlažbou z lomového kamene,
- využití zbylé lesní půdy na ohumusování svahů hráze a okolí.