Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

| autor: Martina Svatoňová/ Královehradecký kraj0

Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

„Dobrovolní hasiči patří mezi členy krajského integrovaného záchranného systému a mají v něm svoji nezastupitelnou roli. Působí v jednotkách požární ochrany obcí, kde se starají jak o bezpečnost, tak i o prevenci požární ochrany obyvatelstva,“uvádí hejtman Jiří Štěpán.

Kraj a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska uzavřelo v roce 2018 memorandum o partnerství a spolupráci, které právě cílí na spolupráci kraje a krajského sdružení hasičů při zabezpečování požární ochrany, ochrany obyvatel i pomoci u záchranných prací, při haváriích, živelných pohromách a dalších mimořádných událostech na území kraje.

O pokračování nastavené spolupráce, využití dotačních programů a potřebách hasičských sborů jednal hejtman Jiří Štěpán s krajským starostou sdružení hasičů Jiřím Orsákem.

„Jsem rád, že mezi krajem a sbory dobrovolných hasičů je silné partnerství a dotace pomůžou zajistit lepší podmínky a zázemí pro hasičské sbory. Krajské sdružení hasičů a spolu s ním i okresní sdružení využívají dotace na zabezpečení sportovních a společenských akcí. Důležitá je i jejich činnost s hasičskou mládeží. Učí ji pracovat v týmu, ctít pravidla a pomáhat ostatním a působí jako prevence negativních jevů,“ vysvětluje hejtman Štěpán.

„Díky podpoře kraje zabezpečujeme základní a postupové soutěže v jednotlivých odvětvích požárního sportu, podporujeme reprezentaci kraje na národní i mezinárodní úrovni. Nedílnou součástí je i vzdělávání našich členů jako je Univerzita dobrovolného hasiče a připravovaná Junior univerzita. To vše ve spolupráci s Ústřední hasičskou školou v Bílých Poličanech. Naší snahou je, aby prostředky z dotace kraje byly smysluplně využívány v duchu citovaného memoranda z roku 2018,“hodnotí starosta Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Orsák.

Královéhradecký kraj podporuje činnost sborů dobrovolných hasičů dlouhodobě. V roce 2018 vynaložil necelých 23 milionů korun na provoz JPO obcí a dalších 2,8 milionu korun poskytl přímo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska na pořízení nové techniky, na provoz, ale i na pořádání různých kulturních či sportovních akcí, mezi které spadá například reprezentace kraje na Mistrovství ČR v požárním sportu. Akce pořádané krajským sdružením hasičů kraj zařazuje do kalendáře významných událostí pro příslušný rok.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema