Konference Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace

| zdroj: MŽP ČR0

Konference Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace

Svět, Evropa i Česká republika stojí na prahu rozhodnutí, jakým způsobem přistoupí v následujících letech k ochraně klimatu. Akcelerace opatření, která sníží dopady lidské činnosti na klima a tím i nárůst globální teploty, je podle vědců, studentů i části světové politické reprezentace nezbytná pro zachování budoucnosti naší i příštích generací.

V rámci celodenního programu se bude diskutovat např. cíl uhlíkové neutrality Evropy a ČR v roce 2050 a to, zda a jak jej lze opravdu dosáhnout, postoj států ke klimatické změně před očekáváným klimatickým summitem v New Yorku nebo třeba konkrétní opatření zaměřená na přizpůsobení se a zvýšení odolnosti v krajině, ve městech a obcích.

Konferenci pořádá Ministerstvo životního prostředí pod záštitou předsedy vlády Andreje Babiše a ministra Richarda Brabce 17. září 2019 na půdě Poslanecké sněmovny ČR. Program bude probíhat od 8:35 do 16:00.

Prezentace níže na tomto odkazu

Foto: MŽP ČR