Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku

| autor: Město Jihlava0

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku

„Odbor životního prostředí městského úřadu v Pelhřimově se zabýval hlavně dvěma otázkami. Za prvé komu tuto službu svěřit, kde jednoznačně respektuje vůli vlastníka, tedy města. Za druhé, jestli je JVAK schopen majetek v předběžném opatření provozovat, což úřad také potvrdil,“ uvedl náměstek primátorky Jaromír Kalina, který město v soudních sporech o provozní práva vodohospodářské infrastruktury města zastupuje.

Správní rozhodnutí smazalo i pochybnosti o nároku města vybírat od obyvatel v předběžném režimu poplatky za vodné a stočné. „Obyvatelé změnu provozovatele poznali už začátkem roku, a to nejen dopisem od obou stran, ale také snížením ceny vodného a stočného,“ doplnil Jaromír Kalina.

JVAK společně se zástupci vedení města na začátku tohoto roku převzali vodohospodářský majetek s právem hospodaření v Jihlavě. Krajský úřad Kraje Vysočina a Ministerstvo zemědělství na návrh města zrušily povolení k provozování části jihlavských vodovodů a kanalizací dosavadnímu provozovateli společnosti (VAS).

Vodohospodářská infrastruktura v Jihlavě je průměrně 65 až 70 let stará. Město nyní potřebuje rozhodnutí o dalších kategoriích majetku. Vyřešit se totiž musí nejen obnova vodohospodářské infrastruktury, ale například také současný problém se suchem.

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku

Úvodní foto: ilustrační/ redakce

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema