Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku

| autor: Město Jihlava0

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku
zdroj: Jihlava

„Odbor životního prostředí městského úřadu v Pelhřimově se zabýval hlavně dvěma otázkami. Za prvé komu tuto službu svěřit, kde jednoznačně respektuje vůli vlastníka, tedy města. Za druhé, jestli je JVAK schopen majetek v předběžném opatření provozovat, což úřad také potvrdil,“ uvedl náměstek primátorky Jaromír Kalina, který město v soudních sporech o provozní práva vodohospodářské infrastruktury města zastupuje.

Správní rozhodnutí smazalo i pochybnosti o nároku města vybírat od obyvatel v předběžném režimu poplatky za vodné a stočné. „Obyvatelé změnu provozovatele poznali už začátkem roku, a to nejen dopisem od obou stran, ale také snížením ceny vodného a stočného,“ doplnil Jaromír Kalina.

JVAK společně se zástupci vedení města na začátku tohoto roku převzali vodohospodářský majetek s právem hospodaření v Jihlavě. Krajský úřad Kraje Vysočina a Ministerstvo zemědělství na návrh města zrušily povolení k provozování části jihlavských vodovodů a kanalizací dosavadnímu provozovateli společnosti (VAS).

Vodohospodářská infrastruktura v Jihlavě je průměrně 65 až 70 let stará. Město nyní potřebuje rozhodnutí o dalších kategoriích majetku. Vyřešit se totiž musí nejen obnova vodohospodářské infrastruktury, ale například také současný problém se suchem.

Jihlava může provozovat část vodohospodářského majetku

Úvodní foto: ilustrační/ redakce

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ