Jezdit do práce na kole je na krajském úřadu čím dál populárnější

| zdroj: Pardubický kraj0

zdroj: Pardubický kraj

Už pátým rokem podporuje Pardubický kraj své zaměstnance v květnové výzvě Do práce na kole. A zapojuje se čím dál více lidí. Pardubický kraj se jim dlouhodobě snaží vytvářet dobré podmínky pro bezpečné zaparkování kol i případné převléknutí či osprchování zaměstnanců. V rámci kapitoly sportu pro ně hradí i startovní balíček.

„Potěšilo nás, že letos jezdí na kole nebo chodí pěšky do práce už 73 lidí z krajského úřadu oproti 52 z loňského roku. Myslím, že je fajn nepřidávat do centra Pardubic další zplodiny z výfuků aut, pokud můžeme přijet nebo přijít bezmotorově. Na konci výzvy pak podle kilometrů vyčíslujeme, kolik emisí jsme ušetřili, což si normálně ani neuvědomujeme,“ říká jeden z propagátorů akce náměstek hejtmana Roman Línek.

Nejjednodušší cestu do práce na kole mají samozřejmě Pardubáci, stejně jako radní Alexandr Krejčíř: „Máme tady výhodu naší polabské nížiny a dobře situovaného krajského města. Ale počítá se, i když někdo má kolo u nádraží a jezdí k úřadu a zpět, minimální trasa musí být 1,5 kilometru. Jsou ovšem i takoví borci, kteří jezdí denně z Chvaletic, nebo si přidávají i okliku, aby najeli další kilometry, což je jistě obdivuhodné.“

Pro majitele triček z letošní výzvy připravily některé spřátelené organizace různé bonusy, podrobnosti najdete na stránkách www.doprácenakole.cz