Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Jablunkov má za sedm milionů zmodernizovanou čistírnu odpadních vod

| zdroj: Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava0

Jablunkov má za sedm milionů zmodernizovanou čistírnu odpadních vod

Kapacita jablunkovské čistírny odpadních vod, která pochází z roku 2002, již byla naplněna, což nám v některých momentech způsobovalo provozní problémy. Vzhledem k tomu, že se na ni mají postupně napojovat další odkanalizované lokality, bylo nutné čistírnu rozšířit a technologicky posílit.

Modernizace se týkala především biologického stupně čistění, konkrétně provzdušňování aktivační nádrže, a kalového hospodářství, kdy byla zvýšena kapacita strojního odvodňování kalů. Stavebně byla akce dokončena na začátku podzimu,“ říká ředitel kanalizací SmVaK Ostrava Jan Tlolka.

Během stavby byla upravena dmychadlová soustrojí na požadované výkonové parametry prostřednictvím instalace nových elektromotorů včetně úprav vzduchotechniky a elektroinstalace, rekonstruováno bylo tlakové vzduchové potrubí, do aktivačních nádrží byly doplněny provzdušňovací elementy, byla instalována nová jednotka odvodňování kalu včetně veškerého příslušenství.

Čistírna odpadních vod v Jablunkově měla před rekonstrukcí kapacitu 8 000 ekvivalentních obyvatel a byla vyprojektována na vyčištění maximálně 912 500 kubíků odpadních vod ročně. Po modernizaci se její kapacita zvýšila na 1 045 944 kubíků odpadních vod ročně, což představuje ekvivalent pro 9 950 obyvatel.

Foto: SmVaK

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ