Reklama

ENERGIE

Podpora ekologicky šetrné dopravy je prioritou TS Tábor již mnoho let. V současné době čítá vozový park TS Tábor celkem 70 vozů, z toho jsou dva komunální elektromobily, 12 vozidel s pohonem CNG či komunální vysavač s bateriovým pohonem.

15. 7. 2019

Světlo a tma I.

Člověk se snaží částečně přebírat vládu nad přírodou, ale nepřijal plnou zodpovědnost za události, které tímto vyvolává. O světle a osvětlování hovoří Petr Baxant, předseda České společnosti pro osvětlování, z.s.

Na úspěšnou premiéru e-SALON v roce 2018 naváže na výstavišti PVA v Praze Letňanech jeho druhý ročník. Konat se bude od 14. do 17. listopadu 2019.

Podpora využívání alternativních druhů dopravy ve veřejném i soukromém sektoru a příprava ČR na postupný odklon od využívání ropy v dopravě z ekonomických i strategických důvodů. To jsou dílčí prvky souboru opatření v oblasti čisté mobility ČR.

Městský úřad ve Valašském Meziříčí využívá ke služebním účelům elektromobil Hyundai Ioniq Electric. Starosta Valmezu, Robert Stržínek, říká, že řízení elektromobilu je návykové.

Obec Boskovice leží v severní části Jihomoravského kraje na rozmezí Českomoravské vysočiny a Drahanské vrchoviny. V roce 2018 obec zakoupila dvoumístný elektromobil VAN H L7E.

Martin Frei, redaktor Světa motorů, hodnotí možnosti využití elektromobilů v obcích. Zaměřuje se zejména na technické parametry vozů, provozní náklady i ekologický aspekt elektromobility.

Provoz dopravních prostředků na elektrický pohon se stává stále dostupnější alternativou vozidlům se spalovacím motorem. Litoměřice provozují deset elektromobilů, čtyři plug-in hybridní automobily, dva elektrické skútry a úklidový elektromobil.

Povinné snížení limitů emisí u osobních automobilů i užitkových vozů je krokem k dodržování Pařížské dohody o změně klimatu z roku 2015. Aby je automobilky splnily, musí část své výroby přenést do produkce elektromobilů.

Dotační výzvy v Operačním programu Životní prostředí s číslem 121 a 135 jsou otevřeny pro příjem žádostí až do 3. února 2020. S novými výzvami se rozšířila i nabídka dotovaných opatření.