Reklama

ENERGIE

S digitalizací Česka a rozvojem konceptu Smart City, jinými slovy s digitalizací celé naší společnosti, význam dat ve veřejné správě strmě stoupá. Rozvíjí se nové, takzvané chytré technologie, vznikají projekty na zlepšení kvality života, množí se investiční pobídky, a vždy se počítá s využitím dat.


Průzkum společnosti Energie ČS, který pro ni realizovala agentura Foresite Marketing, se zaměřil mimo jiné na to, jaké technologie lidé používají v domácnostech a o jakých uvažují, že by si pořídili.


V pražských Letňanech byl slavnostně zahájen 2. veletrh čisté mobility e-Salon. Po úvodním ceremoniálu začala konference Čistá mobilita v chytrých městech.


V Plzni proběhl 23. ročník mezinárodní konference SVĚTLO 2019. V rámci konference se konala také volební valná hromada České společnosti pro osvětlování.


Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu, bude ještě exkluzivnější než jeho loňská premiéra. V prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA se představí nejen novinky, trendy a technologie čisté mobility, ale také se uskuteční české premiéry elektromobilů slavných značek.


Mirek Matyáš je technik, konzultant, obchodník a hlavně nadšený elektromobilista. Elektromobilem již najel přes 100 tisíc kilometrů. Svůj e-vůz nabíjí převážně doma, i když se kdysi domníval, že bude potřebovat rychlé nabíjení.


O vstupu elektromobilu Citigo iV na trh jsme vás již informovali. První vozy za 429 900 Kč jsou již rozebrány a Škoda auto svou nabídku aktualizovala.


Energetické služby se zaručeným výsledkem, tedy EPC, mají v České republice více než dvacetiletou tradici. První úsporný projekt řešený metodou Energy Performance Contracting byl předán do provozu v roce 1994.


IMD World Competititeness Center ve spolupráci se Singapore University of Technology and Design (SUTD) zveřejnily výsledky prvního vydání IMD Smart City Index 2019. Praha zde skončila na skvělém 19. místě.


I přes to, že se přístup vedení obce Horní Počaply k výstavbě ZEVO v areálu Elektrárny Mělník nezměnil, zdá se, že pokud bude vyřešena dopravní situace dle požadavku obcí, projekt by mohl být realizován.


PARTNEŘI