Reklama

ENERGIE

Mohlo by se zdát, že odhadování vývoje cen připomíná věštění z křišťálové koule. Existují však jasné signály, které naznačují, kterým směrem se cenový vývoj bude ubírat.


Lidem v Plzni by se díky 5G sítím měl zlepšit život. S vedením města na tom společně pracují Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR). Děje se tak i na v rámci projektu „Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities“ financovaného z Operačního programu Technická pomoc. 


Konference Obchodování s energií v ČR řeší otázky aktuálních trendů v energetice, změny v legislativě i vývoj cen energetických komodit. Jak se bude vyvíjet situace na trhu a jak bude postupovat vývoj cen energií?


Včera zástupci Svazu měst a obcí ČR a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR podepsali memorandum o spolupráci. Cílem je usnadnit obcím budování vysokorychlostních sítí a zajistit odborné poradenství starostům.


Aktuální směr energetiky ČR přibližuje v rozhovoru Michal Šnobr, poradce pro energetiku a oblast kapitálových trhů, J &T banka, a.s., který bude zároveň jedním z přednášejících na nadcházející konferenci Obchodování s energií v ČR.


Robotický tým R.U.R. gymnázia, virtuální laboratoře na průmyslovce či senzory u mladých sportovců. Jeseník je jedním z pěti měst, která zvítězila v soutěži Ministerstva průmyslu a obchodu a Ministerstva pro místní rozvoj a již testuje 5G technologie a jejich aplikace.


Královéhradecký kraj zakoupil tři elektromobily Nissan Leaf a tři dobíjecí stanice. Zůstane pouze u těchto vozů? A jak kraj podporuje elektromobilitu? Odpovídá Sylvie Velčovská, mluvčí Královéhradeckého kraje, která v rozhovoru zároveň doporučuje, čeho se před pořízením elektromobilu vyvarovat.


Rekonstruovali jste dům s cílem snížit spotřebu energií v domě a zároveň chránit životní prostředí? Nebo máte právě postavený dům v nízkoenergetickém standardu? Dostali jste zaručené rady, že čerpat dotace je obtížné nebo že to nejde?


V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním COVID-19 a zaváděním 5G sítí. Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo pro místní rozvoj uvádí, že pro to neexistuje žádný vědecký důkaz, jedná se o ničím nepodložené zprávy. 


Dvacítka měst na jihu Moravy dostane či již dostala přístup k šikmým leteckým snímkům. Místní samosprávy díky nim získají možnost využít nástrojů pro přesné měření ploch a výšek budov. Snímky pořídila brněnská společnost TopGis, která se na letecké snímkování Česka a mapové služby pro města a obce specializuje.


PARTNEŘI