Dotace na vodárenskou infrastrukturu včetně podpory systému Smart Metering

| zdroj: Fair Care s.r.o.0

voda_únik.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Ministerstvo zemědělství vyhlašuje v rámci podprogramu "Podpora opatření pro zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody I" výzvu zaměřenou na podporu vodárenské infrastruktury včetně novinky, a to podpory systému Smart Metering.

Výzva je otevřená od 20. 5. 2021 do 30. 9. 2021 nebo do vyčerpání alokace, která činí 1 mld. Kč.

Oprávněnými žadateli jsou obce, svazky obcí, případně vodohospodářské společnosti s více než 90 % kapitálové účasti obcí/měst.

Míra podpory je 50-70 % podle zaměření projektu.

Podporované aktivity:

a) výstavba a zabezpečení vodárenské infrastruktury

• výstavba nových skupinových vodovodů a výstavba nové vodárenské infrastruktury sloužící k napojení oblastí zasažených suchem na skupinové vodovody a na vodárenské soustavy s dostatečnými zdroji pitné vody (tj. nové přivaděče, zdroje, vodojemy (VDJ), úpravny vod (ÚV) apod.),
  • zabezpečení a zajištění větší odolnosti vodárenské infrastruktury a předcházení možným dopadům nedostatku pitné vody (navýšení kapacity stávajících zdrojů, VDJ, propojování vodárenských soustav apod.).

b) obnova a modernizace vodárenské infrastruktury - rekonstrukce, modernizace a obnova vodárenské infrastruktury sloužící k napojení oblastí zasažených suchem na skupinové vodovody a na vodárenské soustavy s dostatečnými zdroji pitné vody

c) Smart Matering - na vodovodní síti z důvodu ztrát nebo snížení regulace vody v oblastech s omezenými zdroji pitné vody.

banner ČEVAK.jpg

Výzvou bude podporována instalace inteligentních měřících prvků (dotace na 1 měřící bod bude max. 1 500 Kč), které budou zajišťovat online odečty v nastavitelných intervalech (15 min. – 24 hod.), archivaci dat, alarmy apod. Dále musí umožnit náhled do přehledu spotřeby prostřednictvím webové nebo mobilní aplikace. Dodavatelská firma musí zajistit provoz po dobu 7 let včetně údržby HW, SW a výměny baterií.