Domovy ve Velvarech a v Unhošti dostanou zateplení

| autor: Středočeský kraj0

Domovy ve Velvarech a v Unhošti dostanou zateplení

„V obou případech jde o stavby, které jsou spolufinancované z fondů Evropské unie. Tento typ investic rozhodně považujeme za prospěšný, protože přinese domovům v budoucnu značné úspory nákladů za energie,“ říká hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Domov Velvary má kapacitu 95 lůžek a slouží seniorům od 60 ti let věku, kteří vyžadují určitou pomoc a podporu v běžných denních činnostech. Částka v celkové výši 1,439 milionů korun bude sloužit na kofinancování přípravy projektu. „Půjde tedy především o vypracování projektových dokumentací, energetického auditu, autorský dozor a na administraci projektu do programu OPŽP,“ upřesňuje radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová (ČSSD).

V případě Domova Unhošť jde už o samotnou realizaci projektu, jejíž celkové náklady činí téměř 5,8 milionů korun, z čehož 40 procent půjde z fondů EU. „Objekt byl částečně zateplen už v roce 2010. Nyní se zateplí všechny obvodové stěny a střechy ve zbývající části objektu. Různá omezení ale přináší fakt, že je budova v památkově chráněném území,“ vysvětluje Aneta Heřmanová. „Cílem je snížení spotřeby energie na vytápění objektu. Zateplením by se mělo ušetřit zhruba 27 procent energie,“ dodává radní pro sociální oblast. Tento domov se také zaměřuje na péči o seniory, přičemž jeho kapacita je 130 klientů.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay