Den za obnovu lesa je už zítra

| autor: Hana Tomášková| zdroj: Lesy ČR0

les.JPG
zdroj: Ilustrační foto/ redakce archiv

V roce 2019 byl Den za obnovu lesa jednou z nejvýraznějších plošných aktivit vedoucích k podpoře obnovy lesa a krajiny. Zapojilo se více než 32 tisíc lidí. Loni akce bohužel neproběhla. Letos je však znovu možné se zapojit, Den za obnovu lesa je již zítra, 16. října.

Je možné vybrat si některou ze třinácti lokalit nejblíže svému bydlišti a zasadit třeba jen symbolicky jednu sazeničku.

Program

Program bude zaměřený na obnovu lesů. Návštěvníci se seznání se zásadami ochrany lesa, budou si moci vysadit sazenice, uvidí v akci techniku. Představíme jim také naše programy zaměřené na vracení koní i sov a dravců do lesa, dozvědí se podrobnosti o našem největším programu – Vracíme vodu lesu. Dále jsou připraveny interaktivní zajímavosti a soutěže o lese a přírodě a mysleli jsme samozřejmě i na zajištění občerstvení, protože se jedná o celodenní akci.

Více informací najdete zde.