Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Česká technologie brání růstu pandemie a čistí vzduch za oceánem

| zdroj: FN Nano0

děti2.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Fotokatalytické nátěry umí zbavit vzduch bakterií a virů, včetně koronaviru a dokáží zbavit prostředí i dalších nebezpečných emisí. Této moderní technologii se paradoxně daří lépe za mořem než u nás.

V České republice je z mnoha důvodů, kterým se budeme věnovat v dalších článcích, technologie fotokatalytických nátěrů zatím nepříliš známá. Jak známo z historie, ke všem novátorům a vynálezcům se domovina chová macešsky. Snad nebude FN NANO® technologie podobný případ.

Technologie s pomocí světelné energie pomáhá čistit ovzduší od nebezpečných oxidů dusíku, mikroskopických prachových částic (PM2,5 a menších) obsahujících nebezpečné karcinogenní látky jako je např. benzo(a)pyrén.

Podle výsledků nejnovějších studií si dokáží nanonátěry s pomocí fotokatalýzy velmi účinně poradit s bakteriemi, a především aktuálně dokáží zatočit s viry, koronavirus nevyjímaje.

Zatím co v České republice zatím není vůle, v USA již pochopili, co v této technologii je.

Příklady za oceánem

Vzdělávací centrum NEVADA PARTNERS Community Learning Center v USA, kde proběhla instalace fotokatalytického systému s FN NANO® ve všech vnitřních prostorech v rámci anti COVID programu dnes také úspěšně využívá FN NANO® technologii. Studentům i zaměstnancům se kromě snížení rizika přenosu nákazy radikálně vylepšila kvalita vzduchu.

V severní části Las Vegas na letišti fotokatalýza zajišťuje nejenom lepší sanitární podmínky, ale FN NANO® nátěry zde již tři roky efektivně odstraňují zplodiny z letadel i zápachy z místní pizzerie k maximální spokojenosti hostů, pilotů i vedení.

První FN NANO® realizace v USA proběhla v Renu na Gastroenterologické klinice, včetně oddělení patologie na slavný Super Bowl 2012 weekend a již devět let zde aktivní stropy v celé budově odstraňují zápachy a zlepšují prostředí.

Naopak nejmladší realizace ve velkém zdravotnickém zařízení, probíhá na etapy v MLK Jr. Community Hospital v Los Angeles.

Rozhodnutí využít zde tuto technologii přišlo po úspěšných testech. O výsledcích hovoří Vicepresident nemocnice Jonathan Westall.

Fotokatalytický systém FN NANO® byl s podporou českého konzulátu nainstalován i v prostorách optometrické kanceláře Eyes on Sheppard, North York v Torontu v Kanadě.

Dr. Kerry Salsberg, majitel oční kliniky Sheppard říká:Jako poskytovatelé zdravotní péče máme odpovědnost za udržování bezpečného a hygienického prostředí pro naše pacienty, zaměstnance a lékaře. V Eyes on Sheppard jsme implementovali nejlepší čisticí a dezinfekční technologii ve své třídě, abychom zajistili návštěvníkům naší nové kliniky, že jsou chráněni a v bezpečí. Jsme potěšeni, že můžeme být jedním z prvních zdravotnických zařízení v Severní Americe, kteří aplikují nátěry FN NANO® k čištění vzduchu, který dýcháme, ... “

Snížení rizika přenosu infekčních chorob lze dosáhnout prakticky všude i u Hollywoodské celebrity

Ve světě uznávaná technologie FN NANO® pochází z České republiky a právem přitahuje pozornost i známých osobností, jako je slavný televizní kuchař Stephan Kalt. V jeho Hollywoodské restauraci Spartina se scházejí na večeři filmové hvězdy a dnes je zde chrání technologie FN NANO®, která je co se týká účinnosti, aplikovatelnosti a bezpečnosti také světovou hvězdou. Tento slavný kuchař si především pochvaluje, že z kuchyně nejsou cítit pachy do restaurace.

Mistr světa v boxu se stará o to, jak vyboxovat COVID ze svých fitness center

Podobně mnohonásobný mistr světa v boxu Oscar De La Hoya instaloval FN NANO® technologii do svého fit centra, aby poskytl sportovcům vyšší bezpečnost a lepší prostředí a říká:

„V mé tělocvičně je nejdůležitější důraz na bezpečnost. Nosíme pokrývky hlavy, šálky, náustky a bezpečné obaly na ruce, abychom chránili naše těla před údery. Dnes bojujeme s neviditelným protivníkem (COVID). Odpověď jsem hledal všude a řešením je FN NANO® technologie, která vyřazuje viry, plísně a bakterie při kontaktu. Jsem hrdý na to, že mohu říci, že moje tělocvična je chráněna technologií FN NANO®“.

Fotokatalytické nátěry FN NANO® slouží lidem po celém světě

Tato ekologická technologie, která využívá světelnou energii k čištění vzduchu od škodlivých VOC látek a alergenů, a pomáhá potlačovat šíření virových a bakteriálních infekcí má mnoho prvenství a získala mnoho českých i mezinárodních ocenění. Vysoká a dlouhodobá účinnost ji dělá superiorní v hlediska využití a byla ověřena mnoha akreditovanými laboratořemi, včetně českého SZÚ, ZUOVA, a dalších zdravotních úřadů, ÚFCH J. Heyrovského AVČR, VŠCHT, VŠB a mnoha dalších. Tyto fotokatalytické povrchy aktivované energií světla výrazně snižují riziko přenosu infekčních chorob, zvyšují hygienický standard prostředí a je tu bonus - navíc čistí vzduch. Jejich dlouhodobá účinnost je ověřena nejenom laboratorními testy ve zdravotních ústavech a akreditovaných laboratořích, ale i 13letou praxí ve školách, zdravotnických zařízeních i domácnostech.

Bezpečnost této technologie je jejím dalším atributem a vývoj produktů a testy jednotlivých vlastností, od nichž se bezpečnost odvíjí byly vynaloženy desítky milionů nejenom v zahraničí, ale i v České republice. FN NANO® technologie odstraňuje ze vzduchu a ze svého povrchu jedovaté patogeny, ale sama do prostředí nic neuvolňuje. Její přínosy pro ochranu lidského zdraví ať už před viry a bakteriemi, exhaláty a znečištěným vzduchem, či jinými patogeny jsou zásadní, protože je nelze takto šetrně dosáhnout jinými způsoby.

FN NANO® nátěry splňují z hlediska bezpečného použití všechny evropské, kanadské, americké a další normy a z hlediska bezpečnosti jsou v souladu s legislativou kdekoli na světě, včetně pravděpodobně nejtvrdšího zákona, známého jako „California Proposition 65“, která bere již v úvahu i nejnovější CLP změny v EU legislativě ohledně oxidu titaničitého a jeho zařazení do kategorie karcinogenů 2, tedy látky s podezřením na karcinogenitu respirační cestou (prach). Tento certifikát potvrzuje výsledky praxe i odborných testů, které se prováděly v České republice a dalších státech – technologie FN NANO® je naprosto bezpečná pro lidské zdraví a neuvolňuje do prostředí žádné škodlivé látky.

Většina nátěrů FN NANO® je inertní a obsahují pouze neškodné minerální látky a fotokatalyzátor. Ochranné nátěry na fasády obsahující i chemické přípravky jsou řádně registrovány a podobně antibakteriální hybridní nátěr pro nemocnice, který obsahuje biocidní přípravek, aby fungoval v nemocnicích i bez světla je řádně registrován jako biocid.

Naše děti nastoupí v září do školy a kvalita prostředí školních zařízení, kam je budeme posílat by měla odpovídat vážnosti situace a novým bezpečnostním požadavkům. Technologie, poskytující obranné mechanismy proti virům máme. Čím dříve začneme, tím je větší naše šance zabránit epidemiím či další pandemii.

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS