Bonetti jako efektivní podpora IZS

| zdroj: I-TEC Czech, spol. s r.o.0

ITEC1
zdroj: I-TEC Czech, spol. s r.o.

Bonetti 4x4 s hasičskou nástavbou Polymodule je speciální vozidlo uzpůsobené k rychlému zásahu při hašení požárů i v místech s nedostatkem vody a díky svým kompaktním rozměrům i v těžko přístupném terénu (lesy, chatové oblasti, zúžené jízdní profily v centrech měst, hrady a zámky, uzavřená prostředí (sklady, byty, garáže), dopravní prostředky.

Vzhledem ke stále zhoršujícím se klimatickým podmínkám, kdy dochází k úbytku povrchové vody a je převážně pořád větší sucho, riziko požárů v zalesněných krajinách stále narůstá.

Vzniká tím velký problém, jak tuto situaci ohledně hašení v těchto těžce dostupných terénech řešit. Realizace takto složitých a rozsáhlých požárů závisí nejen na shazování vody pomocí leteckých prostředků jako jsou například vrtulníky a letadla, je to také dálková doprava vody, která je jedna z nejdůležitějších pilířů při likvidování lesních požárů.

itec2

Jelikož je terén často náročný a špatně zdolatelný pro přepravu těžké hasící techniky, máme pro Vás systém, který umožňuje se do takto složitě přístupných míst snáze dostat a v co možná nejkratším časovém úseku tuto dálkovou dopravu vody uskutečnit a zahájit tím okamžité hašení.

Vozidlo osazené s vysokozdvižnou plošinou pro dvě osoby poslouží také při vyprošťování osob z nižších pater budov.

Výhody pro obce

• Rychlost reakce – prvotní zásahy
  • Sleva na pojistném – například: kombajny za zajištěný požární dohled
  • Ekonomická výhodnost, kombinace komunálního vozidla s požárním (2 v 1)