10 klenotů přírody jde do soutěže. Stromem roku ale může být jen jeden

| zdroj: Nadace Partnerství/ Strom roku0

strom16.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Všelidové hlasování o nejzajímavější strom České republiky právě odstartovalo. Ve 22. ročníku ankety Strom roku se letos utká deset finalistů, pro které budou moci lidé hlasovat v nezpoplatněném hlasování až do začátku října.

Výběr vítěze nově probíhá výhradně elektronicky, kdy lze z jedné e-mailové adresy hlasovat pro jeden strom. Své favority mohou lidé vybírat na www.stromroku.cz. Populární anketu pořádá Nadace Partnerství, generálním partnerem je minerální voda Ondrášovka.

„Hlasování začíná v pondělí 24. července v 8 hodin ráno a končí 8. října o půlnoci. Pro letošní ročník jsme připravili hned tři novinky: vyškrtli jsme zpoplatněné hlasování, abychom anketu otevřeli skutečně všem lidem, kteří chtějí podpořit české přírodní klenoty. Nyní komukoliv stačí jen potvrdit svůj hlas v e-mailu. Počet finalistů jsme snížili na deset, abychom byli schopni nabídnout komunitám okolo stromů maximum pozornosti, kterou si jejich soutěžící zaslouží. A v neposlední řadě jsme přidali nový koncept takzvaného superfinále, kdy v posledním týdnu hlasování zůstane v souboji o titul již jen polovina stromů: tedy pět,“ shrnuje koordinátorka ankety Kateřina Bolečková z Nadace Partnerství.

„Jako dlouholetý a hrdý partner ankety Strom roku máme radost, že i letošní finalisté ankety Stromu roku mají za sebou opravdu inspirativní příběhy. Chceme, aby se s nimi mohlo seznámit co nejvíce lidí, a proto jsme se rozhodli natočit, stejně jako loni, sérii pořadů o jednotlivých stromech. Moderátorem těchto pořadů bude náš oblíbený Vladimír Kořen. První je už zveřejněn na našem Youtube kanále Ondrášovky. Držíme finalistům palce a těšíme se na vaše hlasy!“ dodává Kateřina Ceralová, senior brand managerka Ondrášovky.

Kdo získá titul Strom roku 2023, odborné ošetření a postup do evropského kola soutěže odhalí Nadace Partnerství 24. října, již tradičně na brněnské Hvězdárně a planetáriu.