Tag: TEPLÁRENSTVÍ

Gassnet.jpg

Energie / Téma / 22. 6. 2021

GasNet: S přechodem na zemní plyn teplárnám pomůžeme

České teplárenství se odklání od uhlí a hledá ekologičtější alternativy. Důvodem je nutnost splnění dlouhodobých emisních limitů a také rychle rostoucí ceny emisních povolenek. S tím má pomoci přechod na zemní plyn, který je při výrobě tepla aktuálně využíván pouze v jedné čtvrtině případů. Skupina GasNet se na tento přechod intenzívně připravuje.

radiator2.jpg

Energie / Téma / 17. 12. 2021

Nová vláda musí rychle dokončit podmínky pro transformaci teplárenství

Teplárenství se potýká s extrémními cenami zemního plynu i povolenek a čas na přípravu a rozjezd dekarbonizačních projektů se rychle krátí. České teplárenství od nové vlády očekává, že velmi rychle nastaví funkční legislativní a ekonomický rámec, v němž bude možné realizovat potřebné investice do dekarbonizace a zajistit cenově přijatelné dodávky tepla pro 4 miliony lidí.

radiator6.jpg

Energie / Téma / 13. 1. 2022

SMO ČR: Energetickou chudobu nedopustíme

Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR) navazuje na již dost kritickou situaci v oblasti cen za elektrickou energii a teplo. Další ohrožení může přijít v řádu několika málo let. Proto již nyní, kdy lze vznést připomínky za ČR u Komise EU připravil a rozeslal jednoznačnou pozici naší vládě a doufá a věří, že ji ve svých připomínkách zohlední.

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Meva a.s.
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec