Tag: SAMOSPRÁVY

jrk robin liška2

Odpady / Oběhové hospodářství / Téma / 8. 11. 2022

Odpadové hospodářství je třeba řešit co nejdříve, jinak se prodraží

Vést firmu, která je lídrem v odpadovém hospodářství, není jednoduché. Aby se průkopnický přístup společnosti propojil s potřebami měst a obcí, musí ředitel firmy takřka jako lékárník vyvažovat protichůdné vlivy. Vycházet samosprávám maximálně vstříc, a přitom držet náklady městských a obecních rozpočtů „na uzdě,“ nabízet nová řešení, ale nezapomínat ani na ta tradiční, která fungují. A především myslet na spokojenost zástupců měst a obcí i jejich občanů, protože ta je pro JRK zásadní. Ve firmě má tuto roli nově na starosti Robin Liška, který odpadovým hospodářstvím doslova žije.

dotace1.jpg

Dotace / 13. 1. 2021

Dotace pro samosprávy: seznam otevřených výzev z NPŽP

Nemá vaše obec ČOV? Z dotací může získat podle kapacity od 100 do 240 tisíc korun na jednu domovní ČOV. NPŽP nabízí i peníze na hospodaření se srážkovou vodou, revitalizaci a renaturaci vodních toků či financování nákladů na projektovou přípravu, stavební a zadávací řízení na vodohospodářské projekty nebo výsadbu stromů či posílení a vybudování zdrojů pitné vody.