Zvyšte kvalitu prostředí ve své obci s pomocí dotací

| autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.0

Zvyšte kvalitu prostředí ve své obci s pomocí dotací

Přáli byste si ve své obci založit či obnovit veřejný park, zahradu, sad, stromořadí, alej, lesopark, remízky či jezírka, tůně, mokřady, retenční nádrže, části vodních toků a tím podpořit přírodní rozmanitost místa, kde žijete? V této oblasti je zde připravena otevřená dotační výzva evropských fondů podporující životní prostředí a jeho biodiverzitu.

Je pro Vás důležitá environmentální výchova a vzdělávání dětí a žáků v přírodě blízkém prostředí? Vyprojektujte pro ně přírodní hřiště a zahrady vč. jejich zázemí a vybavení. Národní fond orientující se na životní prostředí otevře v roce 2020 dotační výzvu na podporu realizace projektů zaměřujících se na činnosti v oblasti pěstitelství a výuky v zahradě, a dále také na pořízení mobiliáře, technického vybavení a opomíjeno není ani vybavení pro relaxaci.

Vlastní Vaše obec zanedbaný a nevyužívaný objekt, o jehož využití nikdo ze soukromých investorů neprojevuje zájem a na jehož obnovu by bylo třeba nemalé částky? Tuto situaci řeší v ČR nejedna obec. Právě z tohoto důvodu by měla být do konce roku 2019 v rámci národních dotací Ministerstva pro místní rozvoj již podruhé otevřena dotační výzva na regeneraci obecních brownfieldů, která bude podporovat:

• revitalizaci a výstavbu objektů (vč. úpravy funkčních ploch),

• revitalizaci a rekonstrukci objektů (vč. úpravy funkčních ploch),

• revitalizaci objektů s úpravou funkčních ploch.

K vysoké kvalitě prostředí v obcích přispívá také k přírodě šetrné a zodpovědné chování jejich obyvatel a samosprávy. Jednou z možných cest může být nákup či zařízení operativního leasingu ekologicky šetrných vozidel na alternativní pohony. Národní fond orientující se na životní prostředí by měl do konce roku 2019 otevřít právě na tento záměr orientovanou dotační výzvu. Nejvíce podporována by měla být vozidla typu „elektromobil“ a „plug-in hybrid s elektromotorem“, v menší míře by měla být podporována vozidla s plně hybridním pohonem, s elektromotorem a také vozidla na CNG s alespoň jednou pohonnou jednotkou na zemní plyn.

Nebuďte na udržování kvalitního, čistého a udržitelného prostředí ve Vaší obci sami, požádejte s námi o dotační podporu. S celým dotačním procesem Vám rádi pomůžeme již od fáze přípravy a podání žádosti, přes samotnou realizaci projektu až po následnou udržitelnost. Neváhejte a kontaktujte nás.

Autor: Bc. Nela Fassmannová, Fair Care s. r. o.

Foto: ilustrační/ foter.com