18. 4. 2019  |  Aktuality  |  Autor: CENIA

Zpráva EEA o ochraně nejzranitelnějších občanů před znečištěním ovzduší, hlukem a extrémními teplotami

Evropská agentura pro životní prostředí (EEA) vydala zprávu o nutnosti ochrany nejzranitelnějších občanů před znečištěním ovzduší, hlukem a extrémními teplotami. Přestože politika a právní předpisy EU v uplynulých desetiletích vedly k významnému zlepšení životních podmínek z hlediska ekonomického i z hlediska kvality životního prostředí, rozdíly mezi regiony přetrvávají.

Zpráva zdůrazňuje, že k úspěšnému vyřešení problémů v oblasti environmentální spravedlnosti je třeba lépe sladit sociální politiku a politiku životního prostředí a zlepšit opatření na lokální úrovni. Zpráva upozorňuje na úzkou vazbu mezi sociálními a environmentálními problémy v celé Evropě. Rozšíření těchto environmentálních hrozeb a dopady, které mají na lidské zdraví, poměrně přesně odpovídají rozdílům v úrovni příjmů, nezaměstnanosti a vzdělání v Evropě. Proto je třeba přijmout opatření, která lépe chrání chudé, starší osoby a děti před environmentálními riziky, jako je znečištění ovzduší, znečištění hlukem a extrémní teplotami, zejména ve východních a jižních regionech Evropy.

Více se dozvíte zde.

Foto: CENIA