Zpráva EEA o ochraně nejzranitelnějších občanů před znečištěním ovzduší, hlukem a extrémními teplotami

| autor: CENIA0

Zpráva zdůrazňuje, že k úspěšnému vyřešení problémů v oblasti environmentální spravedlnosti je třeba lépe sladit sociální politiku a politiku životního prostředí a zlepšit opatření na lokální úrovni. Zpráva upozorňuje na úzkou vazbu mezi sociálními a environmentálními problémy v celé Evropě. Rozšíření těchto environmentálních hrozeb a dopady, které mají na lidské zdraví, poměrně přesně odpovídají rozdílům v úrovni příjmů, nezaměstnanosti a vzdělání v Evropě. Proto je třeba přijmout opatření, která lépe chrání chudé, starší osoby a děti před environmentálními riziky, jako je znečištění ovzduší, znečištění hlukem a extrémní teplotami, zejména ve východních a jižních regionech Evropy.

Více se dozvíte zde.

Foto: CENIA