Zpětný odběr elektrozařízení Samsung má být zajištěn i bez smlouvy s obcemi

| autor: Hana Tomášková| zdroj: MŽP ČR0

Zpětný odběr elektrozařízení Samsung má být zajištěn i bez smlouvy s obcemi

Společnost Samsung přešla už k 1. lednu 2020 k jinému kolektivnímu systému, společnosti REMA, která má nově Samsungu zajišťovat sběr a svoz použitých dosloužilých elektrozařízení.

V důsledku vzniklé situace přestaly některé sběrné dvory v posledních dnech odebírat od občanů vysloužilé výrobky značky Samsung. „Vzniklá situace na sběrných dvorech je pro nás neakceptovatelná. Proto jsme na ministerstvo všechny zúčastněné svolali k jednání, na kterém jsme se dohodli na okamžité nápravě,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Jednání se účastnili zástupci MŽP, SMO ČR, Sdružení místních samospráv ČR a společnosti Samsung a kolektivních systémů REMA, Elektrowin a Asekol. „REMA je připravena z každé obce odvážet veškeré televizory a monitory značky Samsung, a to i bez uzavřených smluv. Každá obec může zavolat na bezplatnou linku Chytré recyklace 800 976 679 a REMA to bez podmínek odveze,“ sdělil za společnost REMA předseda představenstva David Beneš.

Více se o lince Chytré recyklace dozvíte v našem článku Bezplatná linka Chytrá recyklace lidem poradí, kam s vysloužilým elektrem.

„REMA na jednání slíbila, že ze všech obecních sběrných dvorů značku Samsung bude bez problémů odvážet, a to i bez smlouvy. Provoz sběrných dvorů může tedy v tuto chvíli zůstat beze změny, a ty mohou nadále odebírat i výrobky značky Samsung. Samozřejmě za podmínky, že Rema dostojí svému dnešnímu závazku. Situaci budeme samozřejmě nadále monitorovat, aby svoz zůstal funkční a bezproblémový,“ shrnula výsledky jednání Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR.

„Velmi vítám, že se schůzka na půdě ministerstva uskutečnila a společnost REMA má zájem na řešení plynulých svozů vysloužilého elektra. Věřím, že toto je vhodný způsob, jak řešit nastalou situaci. Výsledky dnešního jednání budeme komunikovat našim členským obcím,“ doplnila výkonná ředitelka SMS ČR Jana Přecechtělová.

Foto: ilustrační/ Pixabay