Získejte peníze na výsadbu stromů s Nadací Partnerství

| zdroj: SMO ČR0

evgeniy-prokofiev-C95HdinUEdI-unsplash
zdroj: unsplash.com

Nadace Partnerství informuje o dvou grantech, které mohou mimo jiné využít i města a obce pro výsadbu stromů a zeleně, přispívajících k zadržení vody v krajině, plnění protierozních funkcí, zvýšení biodiverzity a obnovu dobře fungujících ekosystémů. Ve dvou výzvách můžete získat celkem až 350 000 Kč. Pozor žádat o grant z programu Škoda Stromky lze již jen do 1. dubna 2024.

Grant z programu Škoda Stromky

Již jen do 1. dubna si můžete zažádat o grant z programu Škoda Stromky. Ve výzvě můžete získat až 100 tisíc korun na jarní a podzimní výsadby v rámci celé České republiky.

Výše grantu: 10 000 –100 000 Kč
Lhůta pro podání žádosti: 1. 3. - 1. 4. 2024
Podporované regiony: celá ČR se zaměřením na Škoda regiony (okres Trutnov, Semily, Náchod, Rychnov n. Kněžnou, Mladá Boleslav)
Nač lze žádat: zakoupení sazenic a materiálu k zajištění jejich stabilizace a jejich dopravu na místo výsadby, uhrazení následné péče, mobiliář, vypracování odborného posudku či odborný dozor při výsadbě

Program je určen pro výsadbu stromů a zeleně, přispívajících k zadržení vody v krajině, plnění protierozních funkcí, zvýšení biodiverzity a obnovu dobře fungujících ekosystémů.

Více o výzvě ŠKODA Stromky nawww.nadacepartnerstvi.cz/skoda-stromky-2024

Grant z programu Sázíme budoucnost s KB penzijní společnost

Do 30. dubna 2023 si můžete zažádat také o grant z programu Sázíme budoucnost s KB penzijní společností.

Výše grantu: ve výzvě můžete získat až 250 tisíc korun

Nač lze žádat: na výsadbu nebo obnovu alejí, a to zejména v zemědělské krajině. Jako součást projektu mohou být z grantu podpořeny také úpravy studánek a pramenů, lavičky, vzdělávací a interpretační panely, herní a drobné krajinné prvky či berličky pro dravce.

Více o výzvě KB Penzijní společnost nawww.nadacepartnerstvi.cz/sazime-budoucnost-kbps-2024