Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Zelenou dali středočeští radní záměru vybudování Klánovické spojky

| autor: Středočeský kraj0

Zelenou dali středočeští radní záměru vybudování Klánovické spojky

„Nová pozemní komunikace s označením Klánovická spojka by měla vzniknout v katastrálním území Horní Počernice, Šestajovice u Prahy a Klánovice. Je součástí dopravního řešení v této oblasti, které zahrnuje mimoúrovňovou křižovatku Beranka na čtvrtém kilometru dálnice D11 a navazující Hornopočernickou spojku,“ uvedl náměstek pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD) s tím, že je na ní závislá i budoucí výstavba v této oblasti. Konstrukce vozovky by měla být netuhá se zpevněným asfaltovým krytem. Pro posuzování EIA byl záměr předložen ve dvou variantách, mezi nimiž však není podstatný rozdíl.

Komunikace by měla být dlouhá 2,48 kilometru a měla by být komunikací zařazenou jako silnice II. nebo III. třídy.  Šířka bude 10 metrů. Předpokládá se že, že zde bude jezdit cca osm tisíc vozidel denně.

Obě navržené varianty záměru jsou v souladu s územními plány hl. m. Prahy a Šestajovic. Stavba Klánovické spojky bude muset být koordinována v rámci tří investorů - Ředitelství silnic a dálnic, Středočeského kraje a hl. města Prahy.

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ