Každý rodič to zná: ani se nenadějeme, a dětem je většina oblečení malá, cupitají a na kočárek se už jen práší. Poslat dětské a mateřské věci dál je oblíbeným řešením, které navíc vrátí část nákladů zpět do rodinného rozpočtu.
Také to ale může zabrat pořádný kus času potřebný k focení, nacenění, komunikaci se zájemci, balení a zařizování dopravy. To vše je nyní možné přenechat platformě Roztoč to s EBUU.
„Jak název napovídá, EBUU točí dětské a mateřské věci za vás. My je nafotíme, určíme jejich reálnou cenu a vystavíme v našem e-shopu, případně v nově vznikajícím obchodě na pražských Vinohradech. Pomáháme tak nejen šetřit čas a peníze, ale také životní prostředí – každá otočená věc znamená o jednu nově vyrobenou méně,“ vysvětluje zakladatelka oceňovaného startupu EBUU Kristýna Farkašová.
EBUU kromě dětského oblečení přijímá také hračky, knížky, boty, zavinovačky, kočárky a vše, na co si vzpomenete, že by mohlo mít další využití pro děti a jejich mámy. K doručení kousků lze zdarma využít Zásilkovnu, osobní doručení v Praze a také službu Wolt, která je přímým partnerem pro udržitelnou cestu EBUU.
Rodiče mohou za své věci získat až 60 % z prodejní ceny mínus 30 Kč. Například prodá-li se body za 99 Kč, rodič získá 29 Kč. Prodej kočárku za 5 000 Kč mu však přinese do peněženky 2 970 Kč. Bez jakýchkoliv dalších nákladů na doručení EBUU či koncovému zákazníkovi.
Pokud experti v EBUU na základě několikaletých zkušeností poznají, že kousek nemá na trhu šanci, nabídne jej ke swapu (výměně) na platformě LEEPA, anebo navrhne možnost věnování na charitu. Proto je točení často téměř nepoužitých věcí nejekologičtějším způsobem, jak vyřešit, že už je nepotřebujeme.
„Jen výroba jednoho body stojí planetu Zemi minimálně 2 700 litrů vody. Takových kusů oblečení potřebuje malé dítě až 120. Díky EBUU lze na šatníku pro miminko do jednoho roku ušetřit množství vody, jaké by vypila 120 členná vesnice za 2 roky. Naším posláním je zkrátka pomáhat dětem pečovat o svět už od narození,“ popisuje Kristýna Farkašová.
Komentáře