30. 4. 2019  |  Publicistika  |  Autor: Hana Tomášková

Zamyšlení: Když to děláme pro obce a města, děláme to i pro sebe

Dnes je to právě třicet dní, co byl spuštěn web Komunální ekologie.

Nemůžu si odpustit malé bilancování. Přinesli jsme vám články o veřejném osvětlení, životě bez odpadů, vyvrátili jsme mnohé mýty o vodě a nahlédli do několika dotačních programů. Momentálně patří ke žhavým tématům zprávy z odpadové legislativy. Vychytali jsme nějaké ty mouchy a na drobných muškách ještě pracujeme.

Nechceme jen plnit web stovkami a tisíci slov, která vzápětí vyšumí. Přála bych si, abychom podobu portálu utvářeli společně. Tak nás to bude víc bavit.

Proč by nás vlastně komunální ekologie nemohla bavit? Když to děláme pro obce a města, děláme to i pro sebe. Dejte nám vědět, co vás zajímá, co vás ve vaší obci pálí nebo se pochlubte tím, co vám jde dobře.

Vytvoříme si místo pro setkávání starostů i dalších zájemců o ekologii na komunální úrovni. Bude sloužit k výměně zkušeností a poskytne informace i praktické rady. Najdete tu podporu ve vaší nelehké profesi.

Nezbývá než směle vykročit k dalším třiceti dnům. Aktuální situace napovídá, že se nebudeme nudit a rozhodně bude o čem psát.

Děkujeme za vaši přízeň. Vážíme si jí. Zavazuje nás k další práci. Cíl máme společný: děláme to pro obce a města.

Foto: ilustrační/ Pixabay

Máte dotazy či připomínky? Pište nám, vaše názory nás zajímají. Tento portál tvoříme společně.