Vybrané ulice v centru Prahy omezí zkušebně v nočních hodinách provoz. Město chce posílit noční klid

| autor: Praha.eu0

„Ze zahraničí víme, že podobná opatření skutečně účinně snižují hladinu hluku. Chceme je vyzkoušet v praxi a věříme, že obyvatelům dané lokality dopřejí ke klidný spánek a zasloužený odpočinek ve svých domovech,“ vysvětluje smysl opatření náměstek primátora pro životní prostředí a bezpečnost Petr Hlubuček.

Zmíněné omezení provozu bude platit následující tři po sobě jdoucí víkendy – noci z pátků na soboty a ze sobot na neděle - vždy od 22:00 do 03:00 hodin. Na vybraných místech budou umístěny dočasné dopravní značky a dodržování zákazu bude kontrolovat Policie ČR a Městská policie hl. m. Prahy.

„Naší prioritou je zajistit dodržování nočního klidu po 22. hodině. Věřím, že toto opatření pomůže řešit dlouhodobě neúnosnou situaci v této lokalitě,“ doplňuje místostarosta Prahy 1 pro bezpečnost Petr Hejma.

Opatření se bude týkat následujících komunikací: Maiselova, Břehová, 17. listopadu, Široká, Dušní, Kostečná, Staroměstské nám., Dlouhá, Rámová, Štupartská, Malá Štupartská, Rybná a Benediktská. Více informací včetně mapy daných lokalit jsou k dispozici na stránkách městské části Praha 1.

Foto: ilustrační/ Pixabay