Vodíková mobilita je budoucností kraje

| zdroj: Ústecký kraj0

Vodíková mobilita je budoucností kraje
První část studie má již kraj k dispozici, druhá by měla být hotová do konce července.
Tisková zpráva z 3. července 2020.
„V souvislosti s transformací Ústeckého kraje na nové a inovativní druhy průmyslu se využití vodíku v dopravě jeví jako ideální řešení. Jedná se o ekologický, čistý zdroj energie, kterého je díky chemickému průmyslu v kraji dostatek. Právě zde je příležitost pro budoucí rozvoj našeho kraje,“ řekl k záměru využití vodíku 1. náměstek Martin Klika.

Vodíkovou studii zpracovává pro Ústecký kraj ÚJV Řež, a.s. První etapa, kterou již kraj převzal, řeší v obecné rovině možnosti využití bezemisní vodíkové mobility v hromadné dopravě v rámci regionu a postup zavádění této technologie do praxe. Výstupem druhé etapy pak bude vlastní studie proveditelnosti s již konkrétními návrhy (např. rozmístění stanic, využití vodíkových vozidel v komunálních službách ad.) včetně specifikací a ekonomického zhodnocení.

Na studii, se kterou se seznámí všichni signatáři vodíkového memoranda, naváže příprava postupu zavedení této technologie a navazující studie proveditelnosti pro již konkrétní zájemce o zapojení do vodíkového hospodářství v Ústeckém kraji.

Foto: zdroj Pixabay