Reklama

24. 2. 2020  |  Aktuality  |  Zdroj: Jihlava

Vodárenské memorandum prodlouženo

Cílem memoranda je pokusit se najít smírné řešení vodárenských sporů včetně řešení provozní problematiky jako jsou např. rekonstrukce stávajících vodovodů a kanalizací.

O vleklých sporech jsme vás informovali v článku Jihlava usiluje o ukončení sporů o vodu. Město Jihlava k 31. 12. 2012 vystoupilo z dobrovolného svazku obcí Svaz vodovodů a kanalizací Jihlavsko (SVAK). Tento rozchod však probíhal velmi nestandardně a vyústil v dlouhé soudní spory.

Radní města Jihlavy odsouhlasili prodloužení platnosti memoranda o společném postupu ve vodárenské problematice.  Memorandum schválené radními 7. listopadu 2019 podepsali zástupci města Jihlavy, VAS, a.s. a Svazu vodovodů a kanalizací 20. listopadu 2019 původně s platností na tři měsíce. Nyní platnost prodloužili do 30. června 2020.  Cílem memoranda je pokusit se najít smírné řešení vodárenských sporů včetně řešení provozní problematiky jako jsou např. rekonstrukce stávajících vodovodů a kanalizací. Prodloužením memoranda se prodlužuje také doba, po kterou jsou přerušeny soudní a správní řízení. 
 
Foto: ilustrační/ redakce archiv
 
© Ekologie v praxi, z.s. Autorská práva jsou vyhrazena a vykonává je vydavatel

ZPĚT NA SEZNAM

PARTNEŘI