Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

Vodárenská dohoda podepsána

| zdroj: Jihlava0

Vodárenská dohoda podepsána

Konkrétně jde o narovnání více než 8 let trvajícího sporu o práva, povinnosti a nároky vzniklé v souvislosti s vystoupením města Jihlavy ze Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko (dále SVAK). K ukončení sporů a k narovnání vztahů dojde od začátku roku 2021.

V rámci narovnání získá město Jihlava veškerý vodohospodářský majetek na svém území s výjimkou tzv. společného nedělitelného majetku SVAK (úpravna vody Hosov) a jednorázový finanční příspěvek na obnovu vodohospodářského majetku a infrastruktury ve výši 202 mil. Kč. Nadále spornou zůstane už pouze otázka vlastnictví nedělitelného majetku, tj. zejména úpravny vody Hosov.

„Já jsem ráda, že se nám podařilo tohle smírné řešení, protože, pokud bychom pokračovali tou cestou soudních sporů, tak by byl jeden vítěz a jeden poražený, takhle máme obě dvě strany zasloužený pocit vítězství,“ uvedla podpisu primátorka Jihlavy Karolína Koubová. Podle ní se konečně může začít s obnovou rozbitých ulic a kanálů. „ Když neexistovala dohoda dvou vlastníků, tak to nebylo možné,“ zdůraznila Koubová.

Roman Fabeš, předseda SVAK po podpisu dohody řekl, že zásadní je pro obě strany možnost získat evropské peníze. „Protože za ty roky zpátky nám utekla celá řada příležitostí čerpat evropské dotace, a to jak městu Jihlava tak i nám. Dá se říct, že pokud bychom dohodu nepodepsali, tak by ta situace pokračovala dál a nevyřešili bychom prakticky vůbec nic.,“ uvedl Fabeš s tím, že před oběma stranami teď leží řada strategických projektů.  

Foto: zdroj město Jihlava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert