Vláda schválila aktualizaci Plánu odpadového hospodářství

| zdroj: MŽP ČR0

MŽP.jpg
zdroj: MŽP ČR

Po osmi a půl letech Ministerstvo životního prostředí aktualizuje „Plán odpadového hospodářství České republiky (POH ČR) pro období 2015-2024 s výhledem do roku 2035“. Naplňuje tím povinnost ze zákona o odpadech, zahrnovat do POH ČR zásadní změny odpadové legislativy na české a evropské úrovni.

Díky aktualizaci je nyní tento strategický materiál odpadového hospodářství v souladu s loňským balíčkem odpadové legislativy i Operačním programem Životní prostředí 2021+.

“Do POH ČR jsme potřebovali nově zakomponovat veškeré cíle novelizovaných evropských směrnic a nového zákona o odpadech, zákona o výrobcích s ukončenou životností a novely zákona o obalech. Bylo nezbytně nutné do něj zahrnout i současné cíle pro komunální odpady, obaly a další toky. Bez aktualizace Plánu odpadového hospodářství by také nebylo možné čerpat prostředky na proměnu odpadového hospodářství nového Operačního programu Životní prostředí 2021+. Tímto ale naše práce na Plánu odpadového hospodářství nekončí, již v letošním roce zahájíme přípravu nového Plánu odpadového hospodářství na období 2025–2035, který bude platit od ledna 2025,” vysvětluje ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.