Více než 20 milionů korun získají města a obce na obnovu po živelních pohromách

| autor: Státní správa0

Více než 20 milionů korun získají města a obce na obnovu po živelních pohromách

Nejvíce financí letos získá Zlínský kraj, a to zejména Vsetínsko.

„Vsetínsko bylo vloni postiženo silnými přívalovými dešti, které způsobily velké škody na obecním majetku. Těší mě, že můžeme tímto způsobem tamním obyvatelům pomoci. Prostřednictvím sedmi schválených projektů tak dojde k opravám hned několika poničených místních komunikací a mostů,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Ve Vsetíně budou opraveny místní komunikace Soláň – Čarták, dále pak Niva, Kobyla nebo Vaškovo. Rekonstruovány budou také mosty přes potok Ráztoka v Novém Hrozenkově a přes potok Vranča tamtéž. Z dalších schválených projektů jmenujme například opravu dešťové kanalizace a vodovodu poškozené přívalovým deštěm v obci Zaječov na berounsku a obnovu místní komunikace a stabilizace svahu u koupaliště ve Znojmě.

Města a obce obdrží dotaci z programu Obnova obecního a krajského majetku po živelních pohromách, přičemž o dotaci mohly žádat od 26. listopadu 2018 do 28. února 2019. Cílem programu je přispět prostřednictvím dotace k obnově základních funkcí území v působnosti územních samosprávných celků, a tím odstranit nebo omezit důsledky pohrom, které narušují plynulost, dostupnost a kvalitu výkonu veřejné správy.

Seznam úspěšných projektů

Foto: ilustrační/ Pixabay