Veškeré informace o kůrovcové kalamitě lze najít na webu Středočeského kraje

| autor: Středočeský kraj0

Veškeré informace o kůrovcové kalamitě lze najít na webu Středočeského kraje

Na ní mají vlastníci lesů a další zájemci možnost si stáhnout vybrané informační materiály týkající se kůrovcové kalamity, včetně aktuálního opatření obecné povahy, které vydalo Ministerstvo zemědělství v této věci. Připojeny jsou rovněž vybrané odkazy týkající se boje s kůrovcovou kalamitou, které obsahují relevantní a aktualizované informace.

"Vyzýváme vlastníky a další lesnicky zainteresované subjekty v důsledku zvýšeného výskytu lýkožrouta smrkového, lýkožrouta severského a lýkožrouta lesklého, aby podpořili snahu zachovat lesy nejen ve Středočeském kraji a k tomuto problému přistoupili s péčí řádných hospodářů," apeluje náměstek hejtmanky pro oblast životního prostředí a zemědělství Miloš Petera (ČSSD).

Ilustrační foto (Obrázek se otevře do nového okna)

Mapa výskyt kůrovce ve Středočeském kraji

Leták

Úvodní foto: ilustrační/ Pixabay