Ve třech městských částech vzniknou nová sběrná střediska odpadů

| zdroj: Brno0

Ve třech městských částech vzniknou nová sběrná střediska odpadů

Jejich počet se brzy zvýší na 40. Nová střediska přibydou v Maloměřicích a Obřanech, Žabovřeskách a Židenicích.

Ve výše uvedených městských částech vnímalo město potřebu zřízení tohoto typu zařízení. V Židenicích ho lidé postrádají od roku 2013, situaci napraví vybudování nového střediska v Lazaretní ulici. Na Sochorově v Žabovřeskách muselo v minulosti středisko ustoupit nové výstavbě, teď dojde k jeho opětovnému zřízení. K tomu stavbaři postaví další středisko v Maloměřicích a Obřanech, přesněji v ulici Slaměníkově. Provozovat je bude městská společnost SAKO Brno.

SSO v Lazaretní ulici postaví společnost SWIETELSKI za 9,827 milionu korun bez DPH. Stavbaři na něm budou pracovat 270 dní, a to od předání staveniště. SSO v ulici Sochorově vybuduje společnost DIRS Brno, která za jeho realizaci nabídla cenu 8,299 milionu korun bez DPH. I zde práce potrvají 270 dní od předání staveniště. SSO Slaměníkova, které postaví také DIRS Brno, vyjde na 1,978 milionu korun bez DPH a bude hotové do konce letošního roku.

Do sběrných středisek odpadů mohou lidé odkládat například chemikálie, zbytky čisticích prostředků, ale i rozměrný odpad nebo elektrozařízení, jako jsou varné konvice, lednice, sporáky a další. Některá z nich přijímají i stavební suť a pneumatiky. Momentálně v Brně funguje síť středisek, jejichž seznam je dostupný na stránkách www.sako.cz/sberna-strediska-a-kontejnery/cz/. Odevzdat sem odpad

U všech třech projektů je financování zajištěno i z Operačního programu Životní prostředí. Podpora činí 85 procent z celkových způsobilých výdajů.

Foto: zdroj město Brno