Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

VAK Beroun v projektu 3D tiskem proti viru

| zdroj: VAK Beroun1

VAK Beroun v projektu 3D tiskem proti viru

V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách vyrobí až 200 speciálních masek pro opakované použití, které jsou určeny převážně záchranářům, zdravotníkům a hasičům. Design masky se průběžně vylepšuje, královodvorští spolupracují s autory původního návrhu z Technické fakulty ČZÚ.

Proč se do projektu zapojil VAK Beroun? „Sami složitě sháníme ochranné pomůcky zejména pro zaměstnance pracující s odpadní vodou. Když jsme se dozvěděli o tomto projektu, hned jsme se na ně obrátili,“ říká Jiří Paul, ředitel společnosti, a dodává: „Okamžitě jsme se dohodli na zakoupení 20 kg materiálu a 3 tiskáren, které jsme do projektu zapůjčili.“ Do Velikonoc by tak měli vodohospodáři mít první dodávku masek pro nejohroženější skupinu zaměstnanců.

Poptávka po maskách stále převyšuje možnosti výroby, navíc veškerý materiál je nakupován z vlastních zdrojů. Je vítaná proto jakákoliv pomoc, nejlépe finanční příspěvek na speciální účet č. 911121102/5500. Více se můžete dozvědět na stránkách VAK Beroun nebo 3dtiskemprotiviru.cz.

Foto: zdroj 3dtiskemprotiviru.cz

Komentáře

  1. Já se o 3D tiskárny hodně zajímám. Vyhlídnul jsem si ji už na https://eshop.sharplayers.cz/ , tak postupně zjišťuji, k čemu všemu by se dala taková tiskárna využít. Nestojí sice milion, ale pár korun také ne, tak bych byl nerad, kdybych si ji koupil a jen mi pak ležela bez využití doma na stole.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
ABPlast
Satturn
Fair Care
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
Sensoneo
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Zlatý erb
Denios
Syba
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.