VAK Beroun v projektu 3D tiskem proti viru

| zdroj: VAK Beroun1

VAK Beroun v projektu 3D tiskem proti viru

V Králově Dvoře skupina dobrovolníků spustila projekt 3D tiskem proti viru. Denně na 3D tiskárnách vyrobí až 200 speciálních masek pro opakované použití, které jsou určeny převážně záchranářům, zdravotníkům a hasičům. Design masky se průběžně vylepšuje, královodvorští spolupracují s autory původního návrhu z Technické fakulty ČZÚ.

Proč se do projektu zapojil VAK Beroun? „Sami složitě sháníme ochranné pomůcky zejména pro zaměstnance pracující s odpadní vodou. Když jsme se dozvěděli o tomto projektu, hned jsme se na ně obrátili,“ říká Jiří Paul, ředitel společnosti, a dodává: „Okamžitě jsme se dohodli na zakoupení 20 kg materiálu a 3 tiskáren, které jsme do projektu zapůjčili.“ Do Velikonoc by tak měli vodohospodáři mít první dodávku masek pro nejohroženější skupinu zaměstnanců.

Poptávka po maskách stále převyšuje možnosti výroby, navíc veškerý materiál je nakupován z vlastních zdrojů. Je vítaná proto jakákoliv pomoc, nejlépe finanční příspěvek na speciální účet č. 911121102/5500. Více se můžete dozvědět na stránkách VAK Beroun nebo 3dtiskemprotiviru.cz.

Foto: zdroj 3dtiskemprotiviru.cz