V žebříčku čerpání z fondů EU si Česká republika polepšila na 11. místo

| zdroj: MMR ČR0

EU-vlajka_4.jpg
zdroj: Ilustrační foto/ Pixabay

Česká republika poskočila na 11. místo v žebříčku Evropské komise srovnávající čerpání evropských fondů napříč sedmadvacítkou. V posledních letech se jedná o další posun směrem nahoru a značí to úspěšnou koordinaci evropských fondů.

Ke konci října bylo českým příjemcům proplaceno více než 462 miliard korun – více než 70 % z celkové alokace programového období 2014-2020.

„Posun na jedenáctou příčku vnímám pozitivně, čerpat evropské fondy se České republice daří. V končícím období 2014-2020 jsou z velké části peníze rozděleny mezi příjemce a čeká nás dokončení, řádné vyúčtování a proplacení projektů. Podpořeny byly desítky tisíc projektů napříč všemi regiony. Současně naplno probíhá příprava nového programového období, kde bude moci Česká republika využít téměř bilión korun,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Do Evropské komise byly do konce října odeslány žádosti o proplacení 420,7 miliard korun (63,6 % celkové alokace tohoto programového období). Příjemcům bylo proplaceno 462 miliard korun (70 %). Podrobné údaje jsou měsíčně aktualizovány na stránkách www.dotaceEU.cz