Poradna_obrazek_canva.png
Katalog odpadů

V Plzni si řádně posvítili na osvětlení

| autor: Hana Tomášková0

V Plzni si řádně posvítili na osvětlení

Konference SVĚTLO 2019

Účastníkům konference SVĚTLO 2019 byly představeny nejmodernější poznatky a trendy v oblasti světelné techniky. Ta je bohužel v poslední době často neprávem vnímána jako obor, který neefektivně mrhá elektrickou energií a zapříčiňuje vznik civilizačních chorob. Tuzemští i zahraniční odborníci tedy zaměřili své přednášky tak, aby světelná technika byla opět vnímána jako obor, který pomáhá zprostředkovávat dominantní přenos informací do našich mozků a zvyšovala kvalitu života.

Program konference směřoval od nejnovějších informací o světelné technice z Evropy i ze světa až k historii České společnosti pro osvětlování.

Největší zájem u posluchačů vzbudily bloky zaměřené na metrologii, denní světlo a rušivé světlo. Dle přednášejících z tuzemska i ze zahraničí a největšího počtu posluchačů v sále lze soudit, že tyto problémy rezonují ve světelně-technické obci globálně a nikoliv pouze lokálně v naší české kotlině.

Na konferenci se předávali zkušenosti z České republiky i ze zahraničí

Česká společnost pro osvětlování (ČSO ČR)

V rámci konference se posluchači dozvěděli informace o historii České společnosti pro osvětlování. Ale ČSO ČR se nevěnovala pouze minulosti. V Plzni se rovněž konala volební valná hromada České společnosti pro osvětlování. Společnost má v současnosti 5 pobočných spolků - Praha, Liberec, Plzeň, Ostrava a Brno.

Na zasedání předsednictva byl doc. Ing. Tomáš Novák, Ph.D zvolen novým předsedou předsednictva České společnosti pro osvětlování ČR. Předsednictvo dále zvolilo místopředsedkyní Ing. Martinu Vikovou, PhD.

V Plzni se hovořilo o minulosti i budoucnosti ČSO ČR

Dále byli zvoleni předsedové pobočných spolků.

Praha: Ing. Tomáš Maixner

Plzeň: Ing. Jana Lepší

Liberec: Jiří Tesař

Ostrava: Ing. Pavel Valíček

Brno: doc. Ing. Petr Baxant, Ph.D

Čestným členem společnosti byl jmenován Prof. Ing. Karel Sokanský, CSc.

Prof. Ing. Karel Sokanský, CSc., který se bohužel nemohl osobně zúčastnit konference, si alespoň s přítomnými symbolicky připil.


Foto: Jana Kotková

Zdroj: ČSO ČR Ostrava

Komentáře

  1. Tento článek zatím ještě nikdo neokomentoval.

Okomentovat

Partneři

Vodárenství
Sovak
Zdravá města
Satturn
Wasten
JRK
SKS
Ecobat
Nadace Partnerství
Adapterra Awards
Teplárna ČB
EkoWATT
Solární asociace
AKU-BAT
I-tec
SmVaK Ostrava
Energie AG
Den malých obcí
Denios
PSAS
Rema
K-tech Komunální technika
Meva a.s.
EKO-KOM
ČEVAK
Povodí Vltavy
SRVO
Bert
ORGREZ