V Plzni si řádně posvítili na osvětlení

| autor: Hana Tomášková0

V Plzni si řádně posvítili na osvětlení

Konference SVĚTLO 2019

Účastníkům konference SVĚTLO 2019 byly představeny nejmodernější poznatky a trendy v oblasti světelné techniky. Ta je bohužel v poslední době často neprávem vnímána jako obor, který neefektivně mrhá elektrickou energií a zapříčiňuje vznik civilizačních chorob. Tuzemští i zahraniční odborníci tedy zaměřili své přednášky tak, aby světelná technika byla opět vnímána jako obor, který pomáhá zprostředkovávat dominantní přenos informací do našich mozků a zvyšovala kvalitu života.

Program konference směřoval od nejnovějších informací o světelné technice z Evropy i ze světa až k historii České společnosti pro osvětlování.

Největší zájem u posluchačů vzbudily bloky zaměřené na metrologii, denní světlo a rušivé světlo. Dle přednášejících z tuzemska i ze zahraničí a největšího počtu posluchačů v sále lze soudit, že tyto problémy rezonují ve světelně-technické obci globálně a nikoliv pouze lokálně v naší české kotlině.

Na konferenci se předávali zkušenosti z České republiky i ze zahraničí

Česká společnost pro osvětlování (ČSO ČR)

V rámci konference se posluchači dozvěděli informace o historii České společnosti pro osvětlování. Ale ČSO ČR se nevěnovala pouze minulosti. V Plzni se rovněž konala volební valná hromada České společnosti pro osvětlování. Společnost má v současnosti 5 pobočných spolků - Praha, Liberec, Plzeň, Ostrava a Brno.

Na zasedání předsednictva byl doc. Ing. Tomáš Novák, Ph.D zvolen novým předsedou předsednictva České společnosti pro osvětlování ČR. Předsednictvo dále zvolilo místopředsedkyní Ing. Martinu Vikovou, PhD.

V Plzni se hovořilo o minulosti i budoucnosti ČSO ČR

Dále byli zvoleni předsedové pobočných spolků.

Praha: Ing. Tomáš Maixner

Plzeň: Ing. Jana Lepší

Liberec: Jiří Tesař

Ostrava: Ing. Pavel Valíček

Brno: doc. Ing. Petr Baxant, Ph.D

Čestným členem společnosti byl jmenován Prof. Ing. Karel Sokanský, CSc.

Prof. Ing. Karel Sokanský, CSc., který se bohužel nemohl osobně zúčastnit konference, si alespoň s přítomnými symbolicky připil.

Foto: Jana Kotková

Zdroj: ČSO ČR Ostrava