Turnovské odpadové služby prodaly rekordní množství kompostu

| zdroj: Turnov0

zdroj: Turnov

​ Od dubna do poloviny května Turnovské odpadové služby prodaly neuvěřitelných 666 tun substrátu, který byl v pondělí 15. května doprodán a není již skladem. Mohl by být opět dostupný ke konci května.

Občané si mohou koupit surový kompost a přimíchat si do něho svoji zeminu. Kompostu se prodalo 248 tun. Zájem mají občané také o drcenou kůru (22 tun) nebo o dřevní štěpku, které se prodaly 4 tuny.

Zvažovala se rozšířená otevírací doba, ale to vzhledem k navoženému množství bioodpadu není možné. Pracovníci musí mít prostor pro zpracovávání navoženého materiálu.

"Děkujeme všem návštěvníkům, kteří kompostárnu hojně využívají a musí někdy absolvovat delší čekací dobu. Těší nás jejich zájem," říká Libor Preisler, jednatel Turnovských odpadových služeb.